اورانیوم ایران: ایران غنی سازی اورانیوم 20 درصد را در میان تنش های ایالات متحده آغاز می کند ، آیا بحران نظامی عمیق تر خواهد شد؟ – ایران غنی سازی 20 درصدی اورانیوم را در میان تنش با آمریکا آغاز می کند

ژانویه 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

تهران
ایران غنی سازی اورانیوم تا 20 درصد در یک بلوک زیرزمینی را آغاز کرده است. سخنگوی دولت ایران این اطلاعات را ارائه داد. خبرگزاری دولتی ایرنا ایران روز دوشنبه به نقل از علی رابعه گفت که حسن روحانی رئیس جمهور دستور انتقال به واحد فردو را صادر کرده است. غنی سازی 20 درصدی اورانیوم علاوه بر سطح تسلیحاتی 90 درصدی ، یک گام فنی است.

یک دهه پیش ، تنش های ایران با اسرائیل با تصمیم این کشور برای غنی سازی 20 درصد اورانیوم افزایش یافت. این تنش تنها پس از توافق هسته ای در سال 2015 فروکش کرد. دوباره وارد کردن غنی سازی 20٪ می تواند دوباره منجر به شرایط بی ثباتی شود. در واقع ، بر اساس این توافق نامه ، ایران می تواند فقط 4 درصد جمع آوری کند. اورانیوم با این خلوص برای تولید انرژی استفاده می شود ، در حالی که سلاح های هسته ای به 90٪ اورانیوم خالص نیاز دارند.

بهترین دانشمند هسته ای در ماه نوامبر کشته شد
رهبران متزلزل مذهبی ایران ، اسرائیل را به اشغال ناعادلانه سرزمین مسلمانان متهم می كنند و این باعث می شود كه اسرائیل ایران را به عنوان تهدیدی برای خود تلقی كند. این کشور همیشه با مسلح شدن ایران به سلاح هسته ای مخالفت کرده است ، در حالی که ایران این ادعاها را رد می کند. با این حال ، پس از ترور محسن فهری زاده ، دانشمند ارشد هسته ای ، در نوامبر سال 2020 ، تصمیم بر این شد که خلوص اورانیوم افزایش یابد و توجه اسرائیل و آمریکا را به دنبال داشته باشد.


تنش ها می تواند با آمریکا افزایش یابد
این اقدام پس از جدایی یک جانبه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده از توافق هسته ای با تهران در سال 2018 صورت گرفت. از آن زمان ، چندین مورد از تنش های فزاینده بین دو کشور وجود داشته است. ایران اخیراً ادعا کرده است که ایالات متحده بمب افکن های هسته ای خود را به خلیج پاراس فرستاده است ، در حالی که دولت دونالد ترامپ مدعی شد که نیروی دریایی ایران در 48 ساعت گذشته شدت گرفته است.


ارتشهای مستقر در برابر شرایط نظامی
از سوی دیگر ، رسانه های اسرائیلی به نقل از منابع آمریکایی گفتند که اسرائیل و عربستان سعودی از ترامپ خواستند که تاسیسات هسته ای ایران را قبل از پایان دوره ریاست جمهوری خود نابود کند. تحلیلگران سیاسی همچنین از این ترس دارند كه ترامپ ، كه نگران پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری است ، سعی كند اختلافات با ایران را برای ایجاد مشكلات برای دولت آینده پیچیده تر كند. در حقیقت ، برنامه بایدن کاهش فشار ترامپ بر ایران ، مذاکره با آن و بازگشت ایران به توافق نامه پارامنو است.

[ad_2]