اهرام سودان: مصر بیشترین اهرام در جهان نیست ، از دانستن این اسم متعجب خواهید شد

ژوئن 6, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اگر از شما سال شود که بیشترین اهرام در کدام کشور ساخته شده است ، پاسخ شما مصر خواهد بود. اما این کاملا درست نیست. همچنین کشوری وجود دارد که همیشه از او سو mis تفاهم شده و گفته شده است. با این حال این کشور از نظر تعداد اهرام از مصر بسیار جلوتر است. نام این کشور سودان است. اگر اینجا هرم نیز وجود داشته باشد مردم از شنیدن نام این کشور متعجب می شوند. در واقع ، جهان درباره اهرام سودان اطلاعات بسیار کمی دارد. هیچ گردشگری برای دیدن این اهرام در این کشور که مدتها قربانی جنگ داخلی ، خشونت و دیکتاتوری نظامی بوده است ، نمی آید. به همین دلیل است که اگرچه هرم های بیشتری نسبت به مصر وجود دارد ، این کشور نمی تواند بقیه جهان را در این باره آگاه سازد. نه تنها این ، وضعیت اهرام در سودان به دلیل نگهداری ضعیف ، سهل انگاری و فساد بسیار بد است.

تعداد هرم در سودان بیشتر از مصر است

بر اساس گزارش ها ، تعداد کل اهرام در مصر 138 است ، در حالی که اهرام معروف در سودان از 200 تا 255 است. اکنون فقط تعداد کمی از بقایای بسیاری وجود دارد. شاید هنوز فکر کنید که اهرام سودان توسط مصریان باستان ساخته شده است ، که ممکن است راه خود را به سمت جنوب گم کرده باشند. اما این اصلاً درست نیست. اهرام سودان را پادشاهان امپراتوری کوش ساخته اند. آنها حکمرانان تمدن بسیار باستانی در نظر گرفته شده اند که از سال 1070 قبل از میلاد تا 350 میلادی بر رود نیل حکومت می کردند. امپراتوری کش حدود 500 سال قبل از ساختن اهرام مصر شروع به ساخت آن کرد. در هر دو فرهنگ ، این اهرام فقط به عنوان مقبره برای مردگان قبیله خود استفاده می شد.

تفاوت اهرام در مصر و سودان را بدانید

مانند مصریان ، پادشاهان امپراتوری کوش نیز در صورت مرگ یکی از اجداد خود مقداری پول را در اهرام دفن کردند. آنها معتقد بودند كه مرحوم ممكن است هنگام رفتن به بهشت ​​پس از مرگ به اين پول نياز داشته باشد. با این حال ، تفاوت های ساختاری بین اهرام مصر و سودان به وضوح قابل مشاهده است. اهرام سودان بسیار محکم تر ، کوتاه تر و باریک تر هستند. برخلاف سطح صاف اهرام مصر ، آنها از قطعات بزرگ سنگ ساخته شده اند. در اهرام در مصر و سودان نیز اختلاف وجود دارد. هرم كوشیت به طور متوسط ​​حدود 6 تا 30 متر (20 تا 98 فوت) بلندی دارد ، در حالی كه طول هرم مصر به طور متوسط ​​حدود 138 متر (453 فوت) است.

باستان شناسان در جستجوی اسرار اهرام در سودان هستند

بیشترین تعداد اهرام کوشیت در شهر باستانی مروس واقع شده است. این شهر در قلب سودان مدرن واقع شده است. این شهر به تنهایی شامل حدود 200 مورد از 255 اهرام کشور است که نشان می دهد این شهر در گذشته یک کلانشهر پر رونق بوده است. محققان هنوز س manyالات زیادی در مورد اهرام سودان دارند که هنوز نمی توانند به طور کامل به آنها پاسخ دهند. خبر خوب این است که در حال حاضر تیم هایی از باستان شناسان در حال تلاش برای یافتن آن در Meros هستند. یکی از تمیزترین روش های انجام این کار باستان شناسان استفاده از هواپیمای بدون سرنشین برای اسکن منطقه از بالا است.

شما در مورد سودان می دانید

سودان در قاره شمال شرقی آفریقا واقع شده است. این کشور همچنین سومین کشور بزرگ قاره آفریقا است. این کشور با مصر ، اتیوپی ، اریتره ، لیبی و چاد مرز مشترک دارد. این کشور که از یک جنگ داخلی طولانی رنج برده است ، اکنون به دو قسمت تقسیم شده است. به همین دلیل است که در سال 2011 دولت جدیدی به نام سودان جنوبی به برخی از مناطق سودان پیوست. این کشور تا سال 1955 نیز برده مصر و انگلیس بود. از زمان استقلال ، این کشور قربانی خشونت شده است. سپس تقاضا برای یک کشور واحد در حال افزایش است.

[ad_2]