انقراض کوسه ها و پرتوها: کوسه ها و پرتوهای پرتوی به دلیل صید بی رویه در معرض خطر انقراض قرار دارند: کوسه ها و پرتوهای پرتوی در آستانه طمع انسان ، “قبرستان” اقیانوس هند

ژانویه 28, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • کوسه هایی که میلیون ها سال در دریا زندگی کرده اند اکنون در معرض خطر هستند
  • یک مطالعه اخیر نشان داد که ماهی های بیشتری که صید می شوند می توانند برای همیشه به کوسه پایان دهند
  • مطالعات دانشمندان کانادایی و انگلیسی نشان می دهد 70 درصد کوسه ها در 50 سال از دنیا رفته اند

لندن
کوسه هایی که میلیون ها سال زندگی کرده اند در دریای غیرقابل نفوذی که در سراسر زمین پخش می شود در معرض خطر انقراض قرار دارند. یک مطالعه اخیر نشان داده است که ماهی های زیادی که در دریا صید می شوند می توانند برای همیشه به کوسه ها پایان دهند. تحقیقات آماری تکان دهنده را نشان داده است که می گوید 70٪ ماهی کوسه در 50 سال گذشته مرده اند.

محققان دانشگاه Simon Fraser در کانادا و دانشگاه Exeter در انگلیس دریافته اند که فشار بر ماهیگیری از دهه 1970 تاکنون 18 برابر شده است. در نتیجه ، شکی نیست که اکوسیستم دریایی تحت تأثیر قرار گرفته و بسیاری از موجودات در سطح وسیع منقرض شده اند. به دلیل ماهیگیری در مقیاس بزرگ ، نه تنها ماهی کوسه بلکه ماهی پرتوی نیز در معرض خطر انقراض قرار دارد.
زمین 300 فوت برف از دست می دهد ، معادل انگلیس در 23 سال ، می تواند مناطق ساحلی را ویران کند
در اقیانوس هند ، جمعیت ماهی کوسه 84.7٪ کاهش می یابد
دانشمندان دریافته اند که از دهه 1970 جمعیت کوسه و ماهی 71 درصد کاهش یافته است. این تیم دریافت که 24 گونه از 31 گونه ماهی کوسه و پرتو در حال حاضر در لیست گونه های در معرض خطر قرار دارند. نه تنها این ، قله سفید اقیانوس و کوسه بزرگ چکش موجود در دریا نیز در معرض خطر بزرگی هستند. مطالعات نشان داده است که در مناطق گرمسیری مانند اقیانوس هند ، این ارگانیسم ها سریعتر از بین می روند.
یک چیز عجیب که در یخ های قطب جنوب دیده شده است ، یک دانشمند ناسا نیز تعجب کرد
از سال 1970 ، 7/84 درصد از جمعیت کوسه ها در اقیانوس هند کاهش یافته است. تیم دانشمندان گفتند که باید اقدامات فوری برای نجات کوسه ها و پرتوها انجام شود. دکتر ریچارد شرلی ، یک متخصص دریایی گفت که اگر اکنون اقدامی انجام نشود ، خیلی دیر است. وی اظهار امیدواری کرد اگر ماهیگیری از نظر علمی ممنوع باشد ، کوسه نجات می یابد. توضیح اینکه ماهی کوسه در شناسایی موجودات دریایی گنجانده شده است. این برای محیط دریایی بسیار مهم است.

[ad_2]