انقراض انبوه: انقراض انبوه همراه با برخورد ستاره دنباله دار سیارک: چرخه دنباله دار سیارک در آخرین روز

ژانویه 17, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

Doomday یا Doomsday به نظر می رسد اوج یک داستان فیلم باشد ، اما کارشناسان معتقدند که می توان آن را بر اساس علم زمان رسیدن عذاب نیز تخمین زد. کارشناسان می گویند هر 2.7 میلیون سال یکبار وقایع فاجعه بار جهانی روی زمین رخ می دهد ، اما آخرین باری که چنین حادثه ای رخ داده 6.6 میلیون سال پیش بود که احتمالاً دایناسورها به دلیل سقوط سیارک یا دنباله دار ناپدید شدند. تخمین زده می شود که هولوکاست حداقل 30 میلیون سال عقب باشد.

تاریکی ، آتش و باران اسیدی در سراسر زمین …

در واقع ، کارشناسان معتقدند که حوادث فاجعه باری مانند سقوط یا انفجار شهاب سنگ مربوط به دوچرخه است. بر اساس تجزیه و تحلیل آماری جدید ، محققان در ایالات متحده دریافته اند كه ستاره های دنباله داری كه تمام زندگی خود را می كشند ، هر 2/6 تا 30 میلیون سال باران را از طریق كهكشان عبور می دهند. اگر این دنباله دارها به زمین برخورد کنند ، در سراسر جهان تاریکی و سرما وجود دارد ، آتش سوزی جنگل ها ، باران اسیدی و لایه ازن از بین می رود. با این کار موجودات ساکن در آب همراه با زمین از بین می روند.

مشکلات کنار هم قرار می گیرند

دانشمندان همچنین دریافته اند که تاکنون هنگام بیرون آمدن گدازه از زمین ، همه تخریب زمین و آب اتفاق افتاده است. در نتیجه ، مقادیر زیادی گازهای گلخانه ای تولید می شود و اکسیژن در اقیانوس ها کاهش می یابد. کارشناسان می گویند نحوه چرخش سیاره ما در کهکشان نیز تعیین کننده خطر است. مایکل رامپینو ، استاد و نویسنده مطالعه در دانشگاه نیویورک ، می گوید: “به نظر می رسد اشیا large بزرگ و فعالیتی در زمین که می توانند گدازه منتشر کنند ، می تواند با وقایع فاجعه بار در فواصل 27 میلیون سال اتفاق بیفتد.”

با آتشفشانهای غول پیکر و دنباله دارها درگیر شوید

وی همچنین اشاره کرد که سه رویداد فاجعه بار گذشته تنها زمانی رخ داده است که بیشترین تأثیرات 25 کرور سال پیش مشاهده شده است. همه آنها پتانسیل ایجاد فاجعه و ویرانی جمعی در سراسر جهان را داشتند. حوادث جهانی کشتار جمعی ممکن است در اثر برخورد مشابه و آتشفشانهای عظیم ایجاد شده باشد. همه این نتایج در مجله Historical Biology منتشر شده است. اعتقاد بر این است که کل گونه دایناسورها از برخورد سیارک ها ناپدید شده اند.

[ad_2]