انفجار امروز اتوبوس پاکستان: انفجار در پاکستان شهروندان چینی در حمله وسیله نقلیه در کوهستان علیا کشته شدند

جولای 14, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • 13 نفر در حمله وحشتناک به اتوبوس پر از شهروندان چینی در پاکستان کشته شدند
  • 9 غیرنظامی چینی در میان کشته شدگان ، 36 چینی در اتوبوس بودند که به پروژه برق آبی سفر می کردند
  • کل اتوبوس پر از شهروندان چینی توسط بمبی کنار جاده منفجر شد

اسلام آباد
در حمله هولناک به اتوبوس پر از اتباع چین در شمال پاکستان دست کم 13 نفر از جمله 9 تبعه چین کشته شده اند. گفته می شود که 36 شهروند چینی در این اتوبوس بودند. یک اتوبوس پر از شهروندان چینی توسط بمبی که در کنار جاده پنهان شده بود منفجر شد. تعداد کشته شدگان این حمله می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

به گفته رسانه های پاکستان ، به نظر می رسد این یک حمله کاملاً برنامه ریزی شده است. این کارگران چینی به محل احداث سد داسو منتقل شدند. در این حادثه دو سرباز پاکستانی کشته شدند. اجساد همه مجروحان به بیمارستان محلی منتقل شدند. نیروهای امنیتی پاکستان در حال بررسی کل حمله هستند.

پرسنل پلیس و ارتش منطقه را محاصره کردند
یک مقام ارشد گفت: “در یک اتوبوس حامل مهندسان چینی به کوهستان علیا یک انفجار شدید رخ داد. افراد زیادی در دم جان باختند. خبرگزاری شین هوا چین اعلام کرد دست کم 13 نفر کشته شده اند. وی گفت: در این حمله 39 نفر زخمی شدند. هنوز علت این انفجار مشخص نشده است.

عارف خان معاون کمیسیون کوهستان گفت که این حمله حوالی ساعت 7:30 صبح صورت گرفت. وی گفت که تمام کارگران چینی با اتوبوس در نزدیکی پروژه برق آبی منتقل شدند. وی گفت علاوه بر شهروندان چینی ، بسیاری از افسران امنیتی و کارگران در اتوبوس بودند. خان گفت که عملیات نجات در محل در جریان است. پرسنل پلیس و ارتش کل منطقه را محاصره کرده اند و جستجو در جریان است. مقامات پاکستانی هنوز مخفی بودن اتباع چینی در اتوبوس را مخفی می کنند. آنها با خواندن “تصادف” در تلاشند تا حمله را پنهان كنند.

[ad_2]