انفجار اتوبوس در پاکستان مهندسان چینی: چین اعتقاد ندارد تحقیقات پاکستان در مورد انفجار اتوبوس مهندسان چینی کاوشگر: چین حمله به اتوبوس مهندسان چینی را در پاکستان تحقیق خواهد کرد

جولای 15, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

پکن
خود چین اکنون حمله به اتوبوس مهندسان چینی که در پروژه برق آبی داسو در خیبر پختونخوا ، پاکستان کار می کنند ، تحقیق خواهد کرد. وزارت خارجه چین روز پنجشنبه گفت که به زودی تیمی را برای بررسی این انفجار به پاکستان می فرستد. در این حمله 13 نفر از جمله 9 مهندس چینی کشته شدند. اعتقاد بر این است که با توجه به اظهارات ضد و نقیض پاکستان در مورد حمله ، چین به تحقیقات خود اعتماد ندارد. سخنگوی وزارت امور خارجه چین ژائو لیجیانگ گفت چین در این تحقیقات همکاری نزدیک با پاکستان خواهد داشت.

“حمله” یا “تصادف”؟ پاکستان درهم و برهم
به دنبال حمله در روز چهارشنبه ، عریف خان یوسف زی معاون کمیسر کوهستان علیای آن را یک حمله تروریستی خواند. وی گفته بود كه انفجار ساعت 7:30 صبح در یك اتوبوس حامل مهندسان چینی رخ داده است. 30 نفر در آن بودند. در حالی که پس از مدتی ، سازمان توسعه آب و انرژی پاکستان آن را به عنوان یک حادثه اتوبوس رد کرد. در اسلام آباد ، مقامات تا عصر گفتند که منطقه دور است. آنها از واقعیت حادثه آگاه نیستند زیرا اتصال تلفن همراه وجود ندارد.

چین آن را حمله بمبی خواند
سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، ژائو لیجیانگ ، که پس از کشته شدن مهندسان چینی در انفجار به کنفرانس خبری آمد ، آن را حمله بمبی خواند. با این حال ، حتی در آن زمان ، پاکستان ادعا کرد که آسیب مکانیکی باعث نشت گاز شده و منجر به انفجار شده است. بر اساس بیانیه روز پنجشنبه وب سایت وزارت خارجه چین ، وانگ یی وزیر امور خارجه با شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان دیدار و از پاکستان خواست که این انفجار را بررسی کند اما وانگ یی این حادثه را یک انفجار توصیف کرد و نه یک حمله.

چینی ها

چین گفته است که مجرمان باید به سختی مجازات شوند
وانگ یی به وزیر امور خارجه پاکستان گفت که اگر این واقعاً یک حمله تروریستی است ، پاکستان باید فوراً عاملان آن را دستگیر و سخت ترین مجازات را برای آنها وضع کند. وانگ ، مشاور امور خارجه چین و وزیر امور خارجه گفت كه ما باید از این حادثه درس بگیریم و طرفین باید اقدامات امنیتی پروژه های همکاری چین و پاکستان را تقویت کنند تا عملکرد ایمن و روان آنها تضمین شود.

چینی ها روی پروژه برق آبی داسو کار کردند
کارگران چینی کشته شده در این اتوبوس برای کار در پروژه برق آبی داسو به عنوان بخشی از کریدور اقتصادی چین و پاکستان (CPEC) استخدام شدند. وانگ و قریشی در حاشیه جلسه وزرای خارجه سازمان همکاری شانگهای در دوشنبه پایتخت تاجیکستان گفتگو کردند.

[ad_2]