امنیت زنان حج 2021: زنان سرباز در مسجد نرم عربستان سعودی

جولای 22, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

ریاض
هزاران نفر برای حج به مکه مقدس مسجد در عربستان سعودی رسیده اند. گرچه ممکن است او از دیدن جمعیت کمتری که به دلیل ویروس کرونا در اینجا وجود دارد متعجب باشد ، اما چیز دیگری در اینجا وجود دارد که احتمالاً هیچ کس برای اولین بار انتظار ندارد. برای اولین بار ، زنان سرباز برای امنیت در مسجد مستقر هستند.

مردم از سراسر جهان برای مقدس ترین سفر اسلام به مسجد مکه می رسند. برای اولین بار از ماه آوریل ، ده ها سرباز در اینجا مستقر شده اند ، که تمام قوانین و مقررات لازم برای پایان یافتن صاف سفر را دنبال می کنند. او یک لباس خاکی پوشیده است که یک ژاکت بلند نیز دارد. موهای او نیز پوشیده شده و برای جلوگیری از ویروس تاج ، ماسکی بر روی دهان خود دارد.

سربازان زن مستقر در مکه

سربازان زن مستقر در مکه

اختلاف بر سر حقوق زنان
ولیعهد محمد بن سلمان در میان انتقاد از آزادی زنان در کشور ، سعی کرد مدرن سازی را به طرق مختلف ثابت کند. در این مدت اما کسانی که به حقوق زنان رأی دادند نیز با اقدام روبرو شدند.

تأثیر تاج در حج
در همان زمان ، ویروس تاج عبادت حج را تحت تأثیر قرار داد. در این سال فقط 60،000 نفر از واکسن ها مجاز به سفر بودند. این بار مسافران از طریق سیستم قرعه کشی انتخاب می شوند. این مسافران را با اتوبوس به مسجد جامع مکه منتقل کردند. با آمدن به اینجا ، او دور کعبه رفت.

به گفته این وزارتخانه ، از 5.58 نفر ، 60 هزار نفر برای حج انتخاب شده اند. همه آنها کاملاً واکسینه شده و هیچ گونه بیماری مزمن ندارند. مسافران برای جلوگیری از شیوع عفونت به گروه های 20-20 نفری تقسیم می شوند.

[ad_2]