اعتراض در روسیه: روسیه بیش از 2700 اعتراض علیه زندان الکسی ناوالنی منتقد کرملین برگزار می کند

ژانویه 31, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • هزاران نفر در خیابانهای روسیه علیه پوتین اعتراض کردند و بیش از 2700 نفر دستگیر شدند
  • شهروندان روسی به دستگیری رقیب پوتین الکسی ناوالنی اعتراض کردند
  • آمریکا همچنین خواستار آزادی ناولنی شد و سعی کرد با دادن یک عامل عصبی او را بکشد

مسکو
هزاران نفر روز یکشنبه به خیابان ها آمدند و خواستار آزادی الکسی ناولنی رهبر مخالفان شدند و در ادامه اعتراض ملی در روسیه ادامه دادند. این اوباش یک دزد پوتین است ، پوتین نیز شعارهایی را برای استعفا سر می دهد. 2. کرملین (مقر دولت روسیه) از این تظاهرات وحشت زده است. طبق یک سازمان نظارتی ، پلیس بیش از 2300 نفر را بازداشت کرد. مقامات روسی تمام تلاش خود را برای مقابله با اعتراضات انجام می دهند.

هفته گذشته نیز تظاهراتی برگزار شد
آخر هفته گذشته هزاران نفر در سراسر روسیه تظاهرات کردند. این بلندترین شکل اعتراض در سالهای اخیر است. علی رغم تهدید به زندان ، هشدارها به گروه های رسانه های اجتماعی و ترس از پلیس ضد شورش ، روز یکشنبه تظاهرات گسترده ای در چندین شهر برگزار شد.

پلیس Navelani را دستگیر کرد
ناولنی ، منتقد رئیس جمهور ولادیمیر پوتین و رهبر یک کارزار مبارزه با فساد اداری ، در 17 ژانویه هنگام بازگشت از آلمان دستگیر شد. ناوالنی به مدت 5 ماه در آلمان از اثر یک عامل عصبی (سم) بهبود می یافت. وی کرملین را به مسموم کردن وی متهم کرد. مقامات روسی ادعاهای ناوالنی را رد کردند. ناوالانی به اتهام نقض آزادی مشروط بازداشت شد.

اعتراض روسیه 091

آمریکا برای آزادی ناوالنی فشار می آورد
ایالات متحده از روسیه خواسته است که ناولن را آزاد کند و سرکوب تظاهرات را محکوم کند. آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده در توییتر خود نوشت که ایالات متحده ادامه وحشیگری مردم و روزنامه نگاران را که برای دومین هفته متوالی خود را با صلح و آرامش نشان می دهند ، محکوم می کند. طبق OVD-INFO ، سازمانی که دستگیری های سیاسی را رصد می کند ، پلیس روز یکشنبه بیش از 2300 نفر را در شهرهای مختلف بازداشت کرد.

اقدامات امنیتی بی سابقه در مسکو
در مسکو اقدامات امنیتی بی سابقه ای انجام شده و ایستگاه های مترو در نزدیکی کرملین (مقر دولت روسیه) بسته شده و مسیر اتوبوس ها تغییر کرده است. رستوران ها ، مغازه ها و غیره دستور بسته شدن دارند. در ابتدا ، تیم ناوالنی خواستار تظاهرات در میدان لوبیانکا در مسکو ، محل استقرار سرویس امنیت فدرال شدند. ناوالنی این آژانس امنیتی را به مسمومیت خود متهم می کند.

اعتراض روسیه 092

شعارهای پوتین استعفا می دهد
هنگامی که پلیس امنیت را به دست گرفت ، تظاهرات یک مایل منتقل شد. صدها معترض با شعارهای “استعفا Putin پوتین” ، “گروه کر پوتین” به مرکز شهر راهپیمایی کردند. بعداً ، برخی از معترضین به زندان ماتروساکایا تیشینا ، جایی که ناوالنی در آن نگهداری می شود ، حرکت کردند. با این حال ، پلیس ضد شورش آنها را تعقیب کرد و افراد زیادی را بازداشت کرد.

هزاران نفر در بازداشت ، از جمله همسر ناولنی
بیش از 500 نفر در مسکو دستگیر شدند ، از جمله همسر ناوالنی جولیا. همسرش در این نمایش شرکت می کند. هزاران نفر در این تجمع در نووسیبیرسک ، شمال سیبری شرکت کردند. بیش از 100 نفر در اینجا بازداشت شدند و این یکی از بزرگترین تجمعات بود. این راهپیمایی در سن پترزبورگ نیز برگزار شد. در سایر شهرها نیز راهپیمایی اعتراضی گزارش شده است.

اعتراض روسیه 01

دولت به معترضین اخطار داد
وزارت کشور مردم را به شدت مبنی بر عدم شرکت در اعتراض هشدار داد و گفت که آنها به دلیل شرکت در شورش هایی که به هشت سال زندان محکوم شده بود ، متهم خواهند شد. خشونت علیه پلیس می تواند به 15 سال زندان منجر شود. گفته می شود در تظاهرات 23 ژانویه حدود 4000 نفر بازداشت شده اند. پس از دستگیری ناوالنی ، تیم وی با انتشار ویدئویی در یوتیوب وی را به ساختن خانه ای در دریای سیاه برای پوتین متهم کرد. این ویدئو باعث نارضایتی شد.

[ad_2]