اسرائیل شهرک های جدیدی را در کرانه باختری احداث خواهد کرد ، ممکن است بایدن از اعلامیه نتانیاهو عصبانی باشد – اسرائیل شهرک سازی های جدید را اعلام می کند ، خطر نارضایتی بایدن را به خطر می اندازد

ژانویه 11, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اورشلیم
اسرائیل تصمیم گرفت از روز دوشنبه برنامه ساخت 800 خانه جدید را در منطقه کرانه غربی اشغالی (ساحل غربی) از سر بگیرد. با این حال ، این اقدام وی می تواند روابط وی و دولت جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده را متشنج کند. با اعلام این اقدام به نمایندگی از کابینه نخست وزیر بنیامین نتانیاهو ، گفته شد که شامل ساخت 100 خانه در مستعمره است. در همان منطقه ، یک زن اسرائیلی در حمله ای که ماه گذشته توسط مهاجمان فلسطینی انجام شد ، کشته شد.

نتانیاهو از انتخابات سود خواهد برد
این اعلامیه باعث تقویت موقعیت راست نتانیاهو در آستانه انتخابات مارس خواهد شد. اعتقاد بر این است که اعلامیه نتانیاهو جو بایدن را که 20 ژانویه سوگند یاد کرد ، رنجانده است. ابتکار بایدن با گسترش شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری مخالف است. آنها قبلاً در این مورد با اسرائیل تقابل داشته اند.

اسرائیل در طول جنگ 1967 کرانه باختری را تصرف کرد.
اسرائیل در طول جنگ 1967 ساحل غربی و بیت المقدس شرقی را تصرف کرد ، در حالی که فلسطینیان این خواستار آینده خود بودند. حدود نیم میلیون اسرائیلی در شهرک های واقع در ساحل غربی زندگی می کنند. فلسطینیان این شهرک سازی را نقض قوانین بین المللی و ممانعت از صلح می دانند. این موضع فلسطینی همچنین از پشتیبانی گسترده بین المللی برخوردار است.

سازمان های فلسطینی اسرائیل را محکوم می کنند
تشکیلات خودگردان فلسطین اعلامیه جدید را محكوم كرد و گفت اسرائیل قبل از ترك دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا سرعت ساخت این شهرک ها را تسریع می کند. اسرائیل حمایت بی سابقه ای از دولت ترامپ دریافت کرده است ، از جمله انصراف از سیاست اعتراضات ده ها ساله علیه شهرک سازی های آمریکایی.

بایدن کمکهای فلسطینیان را آزاد خواهد کرد
وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو اولین دیپلمات برتر آمریکایی بود که سال گذشته از شهر ساحل غربی بازدید کرد. با این حال ، بایدن قول یک استراتژی درمان برابر را داده است که کمک های معلق فلسطینیان از دولت ترامپ را بازگرداند و برای از سرگیری گفتگوهای صلح تلاش خواهد کرد. تقریباً یک دهه است که هیچ گفتگوی مشخصی برای صلح بین دو کشور انجام نشده است.

مخالفان نتانیاهو را در اسرائیل هدف قرار داده اند
در ماه مارس ، یر لاپید ، رهبر مخالف رژیم صهیونیستی ، که در حال آماده سازی برای برکناری نتانیاهو بود ، اعلام این شهرک ها را “اقدامی غیرمسئولانه” توصیف کرد که می تواند علیه دولت جدید آمریکا جنگ ایجاد کند.

[ad_2]