اسرائیل خصومت با بشریت و واکسن ویروس کرونا را در فلسطین فراموش می کند – بنی گانز می گوید اسرائیل 5000 دوز واکسن covid-19 را به فلسطین می فرستد

ژانویه 31, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • اسرائیل 5،000 واکسن از تاج پادشاهی می فرستد ، و دشمنی با فلسطین را فراموش می کند
  • وزیر دفاع اسرائیل واکسن فلسطین را اعلام کرد
  • درگیری بین اسرائیل و فلسطین وجود دارد

اورشلیم
با توجه به اوضاع ناشی از اپیدمی تاج ، اسرائیل حتی خصومت متقابل خود با فلسطین را فراموش کرده است. بنی گانز وزیر دفاع اسرائیل گفت واکسن تاج به زودی از تل آویو به فلسطین تحویل داده خواهد شد. این واکسن به کارمندان بهداشتی مستقر در خط مقدم فلسطین داده می شود.

اسرائیل با عدم تحویل واکسن به فلسطین احاطه شده بود
این اولین بار است که اسرائیل واکسن فلسطین را تأیید می کند. اسرائیل به دلیل عدم تهیه واکسن به فلسطین مورد انتقاد مقامات سازمان ملل و گروه های حقوق بشری قرار گرفته است. اسرائیل گفته بود که مسئولیتی در قبال آن ندارد.

اسرائیل سریعترین واکسن در جهان است
افراد پس از توافق خرید با شرکت های دارویی بین المللی Pfizer و Moderna در اسرائیل واکسینه می شوند. همچنین گفته می شود که اسرائیل در حالی که سریعترین واکسیناسیون را در جهان انجام می دهد ، تاکنون 80 درصد از جمعیت خود را واکسینه کرده است. همزمان ، برنامه واکسیناسیون هنوز در فلسطین آغاز نشده است.

دلیل اختلاف بین اسرائیل و فلسطین چیست؟
اختلافات بین اسرائیل و فلسطین از قرن 20 آغاز شد. این اختلاف بسیار گسترده است و بسیاری از موضوعات را در خود شامل می شود. اختلاف بین یشیوا (یهودیان مقیم فلسطین) و جمعیت عرب ساکن فلسطین تحت حاکمیت عثمانی و انگلیس بخشی از تقابل کنونی تلقی می شود. موضوعات اصلی اختلاف نظر بین اسرائیل و فلسطین شامل به رسمیت شناختن وجود متقابل ، مرز ، امنیت ، حقوق آب ، کنترل قدس ، شهرک های اسرائیلی ، جنبش استقلال فلسطین و حل مسئله پناهندگان است.

جمعیت فلسطین نزدیک به 50 میلیون نفر است
جمعیت فلسطین حدود 5 میلیون نفر است و فلسطین از نظر جمعیت در رتبه 121 جهان قرار دارد. 99 درصد مردم فلسطین از اسلام شافعی پیروی می کنند ، شاخه ای از آئین مسلمان سنی. 136 کشور در جهان فلسطین را به رسمیت می شناسند.

[ad_2]