ارتش کنگو به پاکستان: کیفرخواست سرهنگ پاکستانی به کنگو فرستاده شد ، اسلام در برابر کارکنان مأموریت سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شد ، دستور تحقیق – سرهنگ ارتش پاکستان متهم به تبدیل کارکنان مأموریت های صلح صلح سازمان ملل در اسلام

ژانویه 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • یک سرهنگ ارتش پاکستان به کنگو حمله می کند
  • این افسران به مأموریت حفظ صلح سازمان ملل اعزام می شوند
  • وزرای مسیحی می خواستند مسلمان شوند
  • پس از دریافت اطلاعات ، ستاد دستور تحقیقات را صادر کرد

اسلام آباد
یک سرهنگ ارشد ارتش پاکستان که در کشور آفریقایی کنگو خدمت می کند ، متهم شده است که اسلام را به ستاد مأموریت سازمان ملل متحد تبدیل کرده است. اسلام یک آیین اقلیت در کنگو است. گفته می شود که این سرهنگ با برخی از مقامات مسیحی صحبت کرده و از آنها خواسته است که به دین اسلام روی آورند. پس از دریافت این اطلاعات ، ستاد کل تحقیقات داخلی را درباره این پرونده آغاز کرد.

“افسرانی که اسلام را ترویج می کنند
گفته می شود سرهنگ ساکیب مشتکی به عنوان معاون فرماندهی مأموریت سازمان ملل در کنگو منصوب شده است. تواریخ ادعا می کنند که از زمان ورود مأموریت سازمان ملل در سال 1999 ، مقامات پاکستانی “تبلیغ اسلام خود را در شرق کنگو” کرده اند. منابع منطقه ای پاکستان گفتند که اردوگاه پاکستان مسجدی در مناطق شمال کیوو و ایتوری نیز ساخته است.

نمایندگان پک نیز قبلاً اختلافاتی داشته اند
این اولین بار نیست که مقامات پاکستانی که به عنوان نیروهای حافظ صلح سازمان ملل کار می کنند درگیر جنجال ها می شوند. در اوایل سال 2012 ، دو مقام پاکستانی به سو abاستفاده جنسی از یک پسر 14 ساله در هائیتی متهم شدند. دادگاه نظامی پاکستان هر دو نفر را از ارتش اعزام کرده و به مدت یک سال به زندان فرستاده بود. در همان زمان ، منیر اکرم ، سفیر پاکستان در سازمان ملل متحد ، توسط شریک زندگی خود به خشونت خانگی متهم شد. با این حال ، این پرونده خارج از دادگاه حل و فصل شد.

جنایات علیه اقلیت ها در پاکستان
به طور قابل توجهی ، این گزارش در حالی منتشر می شود که ادعاهای نقض حقوق بشر توسط جوامع اقلیت در پاکستان در حال جبران است. اخیراً یک معبد هندو در استان خیبرپختونخوا توسط یک گروه شکن نابود شد. قرار بود معبد تعمیر شود ، اما گروهی به رهبری مولاناس به همراه هواداران یک حزب سیاسی ابتدا ساختمان را به آتش کشیدند و سپس آن را تخریب کردند. دادگاه عالی کشور به پرونده suo motu رسیدگی کرده و درخواست گزارش تا تاریخ 4 ژانویه را داده است.

[ad_2]