ارتش میانمار وعده انتخابات یک ساله پس از کودتا ارتش در جاده ها در همه جا: ارتش میانمار نوید انتخابات یک ساله ، اشغال ارتش در خیابان ها را می دهد

فوریه 1, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • ارتش میانمار اعلام کرده است که پس از یک سال وضعیت اضطراری انتخابات جدیدی را برگزار خواهد کرد
  • ارتش میانمار آنگ سان سوچی ، رهبر ارشد این کشور از زمان کودتا را بازداشت کرده است
  • این اعلامیه انتخابات این کشور در تلویزیون مایوادی تحت کنترل ارتش اعلام شد.

نپتا
ارتش میانمار اعلام کرد پس از یک سال وضعیت اضطراری که روز دوشنبه اعلام شد ، انتخابات جدیدی را در این کشور برگزار خواهد کرد. ارتش میانمار روز دوشنبه آنگ سان سوچی ، رهبر ارشد این کشور را پس از کودتا بازداشت کرد. این خبر در تلویزیون مایوادی تحت کنترل ارتش اعلام شد. پیش از این ، کانال تلویزیونی نظامی گفته بود که با بهم خوردن ثبات ملی ، کلیه تجارت دولتی به ژنرال مین مین آونگ لینگ منتقل شد.

این مرحله مطابق مقررات قانون اساسی سال 2008 صادر شده در دوران حکومت نظامی برداشته شد. این اعلامیه می گوید که پس از انتخابات ، ارتش مهار قدرت را به برنده تحویل خواهد داد. اتحادیه ملی دموکراسی سو کی در انتخابات عمومی نوامبر گذشته پیروزی چشمگیری کسب کرد. در این انتخابات ، حزب متحد و توسعه اتحادیه مورد حمایت ارتش متحمل شکست سنگینی شد.
جو بایدن ، رئیس جمهور گفت ، ایالات متحده تهدید به کودتای نظامی در میانمار است
“دولت نتوانست به ادعاهای تقلب در انتخابات پاسخ دهد”
ارتش گفت: “این مجبور شد این اقدام را انجام دهد زیرا دولت سو ژی نتوانست به ادعاهای خود مبنی بر تقلب در انتخابات پاسخ دهد.” در همین حال ، آنگ سان سوچی ، مشاور ایالتی میانمار و برنده جایزه نوبل ، حزب سیاسی NLD ، مردم این کشور را به مخالفت با تلاش های روز دوشنبه برای ایجاد “کودتا” و “دیکتاتوری نظامی” فراخواند.


اتحادیه ملی دموکراسی (NLD) با انتشار بیانیه ای در صفحه فیس بوک رهبر حزب سوچی ، اعلام کرد که اقدامات ارتش ناعادلانه و مغایر با اراده و قانون اساسی رای دهندگان است. تأیید اینکه چه کسی این پیام را در صفحه فیس بوک ارسال کرده است هنوز امکان پذیر نیست ، زیرا اعضای حزب به تماس های تلفنی پاسخ نمی دهند. طی سالهای اخیر در برقراری دموکراسی در میانمار پیشرفت های جزئی اما قابل توجهی صورت گرفته است ، اما این روند با کودتای امروز بسیار ناکام مانده است. این برای سوچی که سالها برای دموکراسی مبارزه کرده و سالها در حبس خانگی به سر می برد و جایزه صلح نوبل را به خاطر تلاشهایش دریافت کرد ، بسیار تکان دهنده تر است.

[ad_2]