ارتش ملی افغانستان علیه طالبان: طالبان افغانستان را 30 روز پس از سقوط دولت اشرف غنی تصرف کردند

آگوست 12, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

واشنگتن
ایالات متحده عمیقا از افزایش حکومت طالبان در افغانستان و عقب نشینی ارتش افغانستان ناامید شده است. ایالات متحده طی دو دهه گذشته میلیاردها روپیه برای تسلیحات و آموزش ارتش ملی افغانستان هزینه کرده است. با این وجود ارتش افغانستان همچنان تسلیم جنگجویان کمتر آموزش دیده طالبان می شود. روز پنجشنبه ، پسران طالبان غزنی پایتخت افغانستان را نیز تصرف کردند.

بایدن دولت افغانستان را مقصر می داند
رئیس جمهور آمریکا جو بایدن و دیگر مقامات مکرراً از رهبران افغانستان خواسته اند که متحد شده و استراتژی مشخصی را تدوین کنند. آنها می ترسند که تروریست های طالبان به زودی کابل را محاصره کنند. بایدن روز چهارشنبه گفت ما بیش از یک تریلیون دلار در 20 سال هزینه کرده ایم. ما بیش از 300000 نیروی افغان را به تجهیزات مدرن آموزش داده و مجهز کرده ایم. اکنون رهبران افغانستان باید گرد هم آیند. آنها باید برای خود بجنگند ، برای کشور خود بجنگند.

تماشای ویدئو: چنین جشن “پیروزی” بر افغانستان ، خاکستر در کاخ والی ، طالبان در جایی روی یک پا می رقصند
آمریکا توانایی های ارتش افغانستان را به رسمیت می شناسد
پیش از خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان در 31 آگوست ، پنتاگون و وزارت امور خارجه از پیروزی طالبان در غیاب نیروهای آمریکایی و ناتو برای اولین بار پس از حمله 2001 ابراز نگرانی کرده اند. ، آنها توانایی دارند ، مزیت عددی دارند ، نیروی هوایی دارند. این واقعا به رهبری و تمایل به استفاده از این توانایی ها بستگی دارد.

گام بزرگ دولت افغانستان ، پیشنهاد قدرت به طالبان یک شرط است
ایالات متحده از پیروزی طالبان شگفت زده شده است
ایالات متحده انتظار نداشت جنگجویان طالبان به این سرعت افغانستان را تصرف کنند. یک روز قبل ، ارتش ایالات متحده پیش بینی کرد که جنگجویان طالبان می توانند ظرف 30 تا 90 روز آینده دولت افغانستان را سرنگون کنند. در عین حال ، او می تواند پایتخت ، کابل را فتح کند. ایالات متحده در دو هفته گذشته کمک ها به نیروهای افغان را بمباران کرده است. حتي پس از بمباران نيروهاي هوايي آمريكا در لشكرگه و هرات نيز حركت هاي طالبان متوقف نشده است.

تروریست های طالبان با نزدیک شدن به کابل ، شهر غزنی افغانستان را تصرف کردند
نگاه طالبان به مزار شریف
طالبان مناطق زیادی را در شمال افغانستان تصرف کرده است. اکنون چشم او بر مزار شریف ، مرکز ولایت بلخ است. این شهر سنگر مارشال عبدالرشید دوستم ، از مخالفان سرسخت طالبان محسوب می شود. در سالهای 1990 و 2001 ، وی نقش مهمی در بیرون راندن طالبان از منطقه ایفا کرد. در میان تروریست های طالبان به نیابت از خود وحشت ایجاد شده است.

مذاکرات طالبان هند: اگر هند نیاز به صحبت دارد ، ابتدا بی طرفی خود را اثبات کند ، چرا طالبان شرط قبلی را تکرار می کنند؟
درخواست از دولت غنا برای اتحاد
مقامات آمریکایی تاکید می کنند که اگر اشرف غنی بتواند دولت خود را متحد کرده و اقدامی قاطع انجام دهد ، نتیجه ممکن است متفاوت باشد. ند پرایس ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: “دولت افغانستان دارای اهرم های عظیمی است … 300000 سرباز ، نیروی هوایی ، نیروهای ویژه ، تجهیزات سنگین ، آموزش ، تعهد به مشارکت ، ادامه حمایت ایالات متحده. اندرو واتکینز از گروه بحران بین المللی گفت: متأسفانه این افراد احساس عدم فعالیت دارند ، این رکود دولت است.

[ad_2]