اخبار kp sharma oli: بحران سیاسی نپال PM kp oli ممکن است به کنگره طرفدار هند ، نپالی شیر بهادر دوبا شوک برای چین بپیوندد

ژانویه 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • معاون وزیر کمونیست چین با دست خالی از نپال برمی گردد و موفق به کسب توافق نمی شود
  • نخست وزیر نپال ، کی.پی. شارما سعی کرده ضربه دیگری به اولی اژدها وارد کند
  • معامله ای بین رئیس کنگره نپال ، شر بهادر دیوبا و اولی دیده می شود

کاتماندو
پس از آنکه معاون وزیر کمونیست چین با دست خالی از نپال بازگشت ، نخست وزیر این کشور ، کی.پی. شارما ، اکنون در حال آماده سازی ضربه ای دیگر به اولی اژدها است. به نظر می رسد این معامله بین شر بهادر دوبا و اولي ، رئيس كنگره نپال باشد. اگر دادگاه عالی نپال تصمیم نخست وزیر در انحلال پارلمان را رد کند ، اولی اکنون می تواند با اعتصاب Pushpa Kamal Dahal Prachanda دولت جدیدی را به رهبری دئوبا تشکیل دهد.

کنگره نپال به طور سنتی یک حزب طرفدار هند در نظر گرفته می شود ، در حالی که چین اصرار بر حفظ وحدت در حزب کمونیست نپال دارد. براساس گزارشی از اداره پست کاتماندو ، رهبر یک سازمان زنان وابسته به حزب کمونیست نپال گفت که اولی نشانه روشنی از اتحاد با کنگره نپال داده است. اولي هنگام تصويب تفاهم نامه تشكيلات زنان گفته بود كه شانس احياي پارلمان كم است. وی از رهبران زن خواست تا برای انتخابات آماده شوند.
شارما اولی ، نخست وزیر نپال ، گفت که به نظر می رسد Dhritarashrata از Mahabharata خشن است
“نپال به نوبه خود با کنگره دولت تشکیل می دهد”
این زن گفت که اولی در پاسخ به س aboutالی درباره وضعیت پارلمان که در حال احیا است ، گفت که دولت ائتلافی تحت نظر دئوبا تشکیل می شود. اولی گفت: “ما به نوبت با کنگره نپال تا انتخابات دولت تشکیل خواهیم داد.” در این مدت نخست وزیر اولى تأكید كرد كه احیای پارلمان غیرممكن است ، اما او مواضع آینده خود را روشن كرد. بدلیل احیای مجدد پارلمان اولی و مخالفت با کنگره نپال در اعتراضات مشترک ، سو that ظن به هم پیوستن این دو نفر در حال افزایش است.

بخشی از کنگره نپال به رهبری رام چاندرا پودل صریحاً رئیس جمهور حزب دئوبا را مورد انتقاد قرار داده است. پودل می گوید اولی آن طور که باید با مخالفت اولی مخالفت نمی کند. دئوبا از سال 2017 رئیس حزب است و در انتخابات ماه آینده بار دیگر برای ریاست جمهوری نامزد خواهد شد. انحلال پارلمان توسط اولی اکنون به یک مزیت دیوبا تبدیل شده است. او هر دو دست لادو دارد.
بحران سیاسی در نپال: فرارنگ خلق Olli از چین فرار کرد ، اژدها در حمایت از کنگره نپال هند شرکت کرد
شر بهادر دوبا مورد اعتماد اولی است

در حقیقت ، اگر دادگاه عالی پارلمان را احیا کند ، دئوبا می تواند نخست وزیر شود ، در حالی که اگر انتخابات برگزار شود ، انتخابات ریاست جمهوری در کنگره نپال ممکن است به تعویق بیفتد. کنگره نپال امیدوار است که با تقسیم رسمی حزب کمونیست نپال ، همه شانس قدرت گرفتن این حزب وجود داشته باشد. به گفته منابع موجود در کنگره نپال ، از زمان افزایش بحران در حزب کمونیست نپال ، نشست اولی و دئوبا افزایش یافته است. فعالیت های Deuba طی سه سال گذشته نشان می دهد که مورد اعتمادترین فرد است. برخی نیز می گویند که حزب اولي جاناتا سماي آبادی را می توان همراه با کنگره نپال نيز آورد.

[ad_2]