اخبار کودتای میانمار: کودتای میانمار 2021: حزب Aang Song خواستار NLD ، میانمار در راه کودتای نظامی شد

فوریه 1, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • آنگ سان سوچی ، مشاور ایالتی میانمار احزاب سیاسی را به مخالفت با کودتا دعوت می کند
  • اتحادیه ملی دموکراسی بیانیه ای را در صفحه فیس بوک رهبر حزب سو منتشر کرد
  • وی گفت اقدامات ارتش میانمار ناعادلانه و برخلاف خواست و قانون اساسی رای دهندگان است.

نپتا
آنگ سان سوچی ، مشاور ایالتی میانمار و برنده جایزه نوبل ، حزب سیاسی NLD ، مردم این کشور را به مخالفت با تلاش های روز دوشنبه برای ایجاد “کودتا” و “دیکتاتوری نظامی” فرا خوانده است. اتحادیه ملی دموکراسی (NLD) با انتشار بیانیه ای در صفحه فیس بوک رهبر حزب سوچی ، اعلام کرد که اقدامات ارتش ناعادلانه و مغایر با اراده و قانون اساسی رای دهندگان است.

تأیید اینکه چه کسی این پیام را در صفحه فیس بوک ارسال کرده است هنوز امکان پذیر نیست ، زیرا اعضای حزب به تماس های تلفنی پاسخ نمی دهند. کانال تلویزیونی ارتش در میانمار روز دوشنبه گفت که ارتش کنترل یک ساله کشور را در دست خواهد گرفت. چندین گزارش دیگر می گویند که مقامات ارشد ، از جمله سوچی ، بازداشت شده اند. بر اساس گزارش رسانه ها ، مجری کانال تلویزیونی ارتش ، میوادی تی وی ، صبح روز دوشنبه اعلام کرد ارتش به مدت یک سال کنترل کشور را در دست گرفته است.
جو بایدن ، رئیس جمهور گفت ، ایالات متحده تهدید به کودتای نظامی در میانمار است
روزها احتمال کودتای نظامی وجود داشت
در همان زمان ، بخشی از قانون اساسی تهیه شده توسط ارتش كه به ارتش اجازه می دهد در صورت بروز شرایط اضطراری ملی ، كنترل كشور را در دست گیرد ، ذکر شد. وی گفت: این کودتا به دلیل ناتوانی دولت در انجام اقدامی درمورد درخواست های ارتش برای تقلب در انتخابات انتخابات نوامبر گذشته و به تعویق انداختن انتخابات علیرغم بحران ویروس تاج بود. آنها روزها از کودتای نظامی نگران بودند.

ارتش بارها این ترس را انكار كرده است ، اما قبل از آغاز جلسه جدید پارلمان این كشور در روز دوشنبه گام برداشته است. میانمار از سال 1962 در سطح بین المللی منزوی شده و به مدت 5 دهه تحت حاکمیت ارتش باقی مانده است. در سال های اخیر پیشرفت نسبی اما قابل توجهی به سمت دموکراسی صورت گرفته است ، اما این روند به دلیل کودتای اخیر شکست خورده است. این برای سوچی که سالها برای دموکراسی مبارزه کرده و سالها در حبس خانگی به سر می برد و جایزه صلح نوبل را به خاطر تلاشهایش دریافت کرد ، بسیار تکان دهنده تر است.
کودتا در میانمار: هند ابراز نگرانی عمیق در مورد کودتای نظامی در میانمار ، انتقادات تند در سراسر جهان است
آمریکا به شدت نگران حادثه بازداشت رهبران است
این اقدام ارتش در سطح بین المللی بسیار مورد انتقاد قرار گرفته است. وزیر امور خارجه ایالات متحده تونی بلینکن گفت که ایالات متحده به شدت نگران بازداشت رهبران دولت از جمله مشاور سوچی و سایر مقامات است. بلینکن در بیانیه ای گفت: “ما از ارتش برمه خواسته ایم که همه کارمندان دولت و رهبران را آزاد کند و به تصمیم مردم برمه در انتخابات 8 نوامبر به عنوان بخشی از روند دموکراتیک احترام بگذارد. آمریکا با مردم برمه در تلاش برای دستیابی به دموکراسی ، آزادی ، صلح و توسعه است. ارتش قطعاً باید سریعاً این مراحل را برگرداند.

وی در بیانیه خود از نام قدیمی میانمار برمه استفاده کرد. دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوتاراس نیز سوئی چی و دیگر رهبران را به دلیل بازداشت ارتش به شدت محکوم کرد و نسبت به قدرتی که به دست ارتش افتاد ابراز نگرانی کرد. استفان دوژاریک سخنگوی گوتارایس گفت: “دبیرکل اقدام به بازداشت مشاور امور خارجه آنگ سان سوچی ، رئیس جمهور یو وین مینت و دیگر رهبران سیاسی را قبل از آغاز جلسه جدید پارلمان در میانمار محکوم می کند.” وی آن را یک شکست جدی برای اصلاحات دموکراتیک در میانمار خواند.


هیچ ارتباطی با حزب لیگ ملی برای دموکراسی برقرار نیست.
خدمات تلفن و اینترنت در ناپیتا بسته است و حزب ملی برای دموکراسی در تماس نیست. گزارشاتی وجود دارد که خدمات تلفنی در سایر مناطق کشور متوقف شده است. سرویس خبرآنلاین ایراوی به نقل از سخنگوی NLD مو یوانت گفت كه سو كی و رئیس جمهور وین مینت صبح زود بازداشت شدند. گزارش وی گفت اعضای کمیته اجرایی مرکزی حزب ، معاونان و اعضای کابینه منطقه نیز بازداشت شده اند. به گفته برخی از فعالان سیاسی ، کارگردان مین تینگ کو کی ، نویسنده ماونگ تار چو و 1988 کو کوی و مین کو نینگ که چهره جنبش دانشجویی بود نیز بازداشت شدند.

با این حال هنوز خبر بازداشت وی تأیید نشده است. کانال تلویزیونی ارتش گفت که فرمانده کل ارشد مین آنگ لینگ فرمانده کل کشور خواهد بود و معاون رئیس جمهور مینت سوئی می تواند به عنوان سرپرست رئیس جمهور منصوب شود. سو ژنرال سابق است و در سال 2007 اقدام وحشیانه ای علیه راهبان بودایی انجام داد. قرار بود اولین جلسه پارلمان پس از انتخابات سال گذشته دوشنبه برگزار شود.

[ad_2]