اخبار پاکستان: مولوی محمد شریف دستگیر شد ، متهم اصلی به خرابکاری در معبد هندوها در پاکستان

دسامبر 31, 2020 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • پلیس مولوی محمد شریف ، متهم اصلی پرونده آتش زدن یک معبد هندو و خرد کردن آن را دستگیر کرد
  • در حال حاضر 26 نفر دستگیر شده اند ، از جمله رحمت سلام هاتاک ، رهبر بنیادگرای جمعیت علمای اسلام.
  • محراب یک رهبر مذهبی هندو در محل معبد هندو واقع شده است

اسلام آباد
روز پنجشنبه ، پلیس مولوی محمد شریف ، متهم اصلی پرونده آتش زدن و تخریب معبد هندوها در استان خیبر پختونخوا پاکستان را دستگیر کرد. پلیس FIR را در این پرونده علیه صدها نفر ناشناس ثبت کرده بود ، از جمله دو روحانی محلی از JUI-F-Jamiat (JUI-F) ، مولوی محمد شریف و مولانا فیضولا.

در حقیقت ، معترضین به گسترش معبد معبد را آتش زده بودند و پس از آن پلیس 30 رادیکال را دستگیر کرد. گروه های مدافع حقوق بشر و رهبران هندو حمله روز چهارشنبه به معبدی در روستای تری در ولسوالی کاراک خیبر پختونخوا را محکوم کردند. دولت استان به مقامات دستور داده است که معبد آسیب دیده را بازسازی کرده و عاملان را مجبور به مجازات کنند.

در طول شب ، پلیس در ارتباط با حمله به معبد به چندین مکان حمله کرد و دستگیر شد. رحمت الله خان رئیس ایستگاه گفت که 30 نفر از جمله رهبر حزب بنیادگرای جمعیت علمای اسلام ، رحمت سلام هاتاک ، پس از حمله به معبدی در روستای تری در ولسوالی کراک خیبر پختونخوا دستگیر شده اند. گروهی به رهبری طرفداران حزب علمای اسلامی (گروه فضل الرحمن) به گسترش معبد اعتراض کردند و بنای قدیمی و همچنین کارهای ساختمانی تازه ساخته شده را تخریب کردند.

پاکستان: خرابکاری هندو ، آتش سوزی ، 26 دستگیری بنیادگرایان ، دادگاه عالی در عمل
دبیر پارلمان فدرال ، لال چند مالحی به شدت از این حمله انتقاد کرده است
این حادثه توسط فعالان حقوق بشر و جامعه اقلیت هندو محکوم شد. دبیر حقوق بشر پارلمان فدرال پاکستان ، لال چند مالحی ، حمله را به شدت مورد انتقاد قرار داده است. وی گفت: برخی افراد برای بی اعتبار کردن پاکستان چنین اقدامات ضد اجتماعی را انجام می دهند که دولت به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد.

محمود خان ، وزیر ارشد خیبر پختونخوا ، حمله به معبد را “حادثه ای ناگوار” خواند و دستور دستگیری فوری افراد درگیر را صادر کرد. خان متعهد شد که از مکانهای عبادی در برابر چنین حوادثی محافظت کند.

مقبره یک رهبر مذهبی هندو در معبد است
هارون سراب دیال ، رهبر جامعه هندو ، پیشاور ، گفت که این مجموعه معبد آرامگاه یک رهبر مذهبی هندو را در خود جای داده است و خانواده های هندو در این کشور هر پنجشنبه از مقبره بازدید می کنند. وی گفت این حادثه به روحیه هندوها آسیب زده و باید توسط شورای ایدئولوژی اسلامی مورد توجه قرار گیرد. دیال گفت عمران خان نخست وزیر پاکستان در مورد ترویج گردشگری در اماکن مذهبی صحبت می کند ، اما عبادتگاه اقلیت های این کشور امن نیست. جامعه هندو بزرگترین جامعه اقلیت در پاکستان است. طبق تخمین های رسمی ، 7.5 میلیون هندو در پاکستان زندگی می کنند ، اما جامعه می گوید بیش از 90 هندو لک در این کشور زندگی می کنند. بیشتر هندوها در پاکستان در استان سند زندگی می کنند.

پاکستان -1

متهم اصلی دستگیر شده است

[ad_2]