اخبار پاکستان: عمران با کشتار مسلمانان در خزر مشکل دارد ، کریم خلیلی رهبر با نفوذ شیعیان پاکستان از راه می رسد – کریم خلیلی ، رهبر شیعه نفوذ افغانستان از پاکستان دیدار

ژانویه 12, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اسلام آباد
مشکلات نخست وزیر عمران خان پس از ترور اخیر 11 نفر از جامعه شیعه هزاره در پاکستان در حال افزایش است. احزاب مخالف پاکستان قبلاً جبهه ای را علیه دولت عمران در این مورد باز کرده اند. اکنون کریم خلیلی ، رهبر شیعه نفوذ افغانستان نیز به پاکستان رسیده است. گزارش شده است که وی علاوه بر عمران خان ، با نزدیکان جامعه اقلیت شیعه هزاره کشته شده نیز دیدار خواهد کرد.

جنایات علیه جامعه خزر در پاکستان ، افغانستان
خلیلی نیز به جامعه خزر تعلق دارد. شیعیان قابل توجهی در پاکستان و افغانستان وجود دارد. در هر دو کشور ، گزارش هایی از آزار و شکنجه توسط افرادی با اکثریت جامعه مسلمان سنی وجود دارد. گروه تروریستی دولت اسلامی سنی در افغانستان و گروه تروریستی سنی در پاکستان بارها شیعیان را هدف قرار داده اند.

رهبران شیعه می خواهند خشم جامعه خزر را آرام کنند
سفر خلیلی به عنوان تلاشی برای بازیابی روابط متشنج بین دو کشور همسایه تلقی می شود. در بیانیه وزارت پاکستان آمده است که سفر خلیلی بخشی از سیاست پاکستان برای خطاب به رهبری سیاسی در افغانستان برای ایجاد هماهنگی مشترک در روند گفتگوی صلح در افغانستان است.

خلیلی همچنین با عمران خان دیدار خواهد کرد
خلیلی که در دولت حامد کرزی رئیس جمهور سابق معاون رئیس جمهور بود ، همچنین با عمران خان نخست وزیر پاکستان دیدار خواهد کرد. توضیح اینکه عمران خان مستقیماً هند را مقصر کشتن این کارگران می داند. واقعیت این است که دولت وی و ارتش پاکستان خود از تروریست ها حمایت می کنند.

[ad_2]