اخبار پاکستان: زکی الرحمن لاخوی تروریست لشکر طیبه در پرونده تأمین مالی تروریسم دستگیر شد: رهبر لشکر طیبه و رهبر حمله بمبئی به زکی الرحمان لاخوی به جرم تأمین مالی تروریسم دستگیر شد

ژانویه 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

اسلام آباد
بر اساس گزارش رسانه های پاکستان ، رهبر حمله بمبئی به تاریخ 26/11 و رهبر لشکر طیبه ، زکی الرحمان لهوی ، در یک پرونده تأمین مالی تروریسم دستگیر شده است. وی به دلیل کمک مالی به تروریست ها در پنجاب پاکستان دستگیر شد. با این حال ، دستگیری وی هیچ ارتباطی با حمله به بمبئی ندارد.

سخنگوی واحد مبارزه با تروریسم پاکستان تایید کرد که لاهوی در لاهور دستگیر شده است. ادعا می شود که وی از بودجه یافت شده به نام داروخانه برای فعالیت های تروریستی استفاده کرده است. وی پس از حملات در بمبئی در سال 2008 توسط شورای امنیت سازمان ملل به عنوان یک تروریست بین المللی معرفی شد.

پاکستان همچنان درام سازی می کند
پاکستان برای جلوگیری از قرار گرفتن در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ، مانورهای مشابه خود را ادامه می دهد. اسلام آباد به نام اقدام علیه ترور ، دائماً وانمود می کند که علیه تروریست ها عمل می کند. در اوایل ماه نوامبر ، آژانس تحقیقات فدرال پاکستان (FIA) نام 11 تروریست شرکت کننده در حمله بمبئی را به عنوان لیست جدیدی از افراد تحت تعقیب ذکر کرد.

رهبر حمله بمبئی
بگذارید به شما بگویم که در تاریخ 26 نوامبر 2008 ، تروریستهای لشکر طیبه با تحریک ارتش و آژانس اطلاعاتی پاکستان در بسیاری از نقاط بمبئی حمله کردند. در این حمله تروریستی حدود 155 نفر از جمله بسیاری از خارجی ها کشته شدند. رهبر این حمله زکیور رحمان لهوی بود که پس از دستگیری در پاکستان با قرار وثیقه آزاد شد.

هند ستون خود را گشوده است
هند به پاکستان گفت که پاکستان فقط از 21 نقطه از 27 برنامه برنامه FATF عمل کرده است. 6 نقطه توسعه داده نشده است. همچنین به خوبی شناخته شده است که پاکستان نیروهای تروریست و مردم را پنهان می کند و هیچ اقدامی علیه افرادی مانند مسعود ازهر ، داوود ابراهیم و ذاکرور رحمان لاخوی از برجام انجام نداده است.

[ad_2]