اخبار از عمران خان: نخست وزیر پاکستان عمران خان و بایوا قصد دارند گروه های شبه نظامی را وارد جریان اصلی سیاسی کنند

ژوئن 28, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • اگر FATF دوباره در لیست خاکستری قرار گیرد ، پاکستان ترفند جدیدی بازی خواهد کرد.
  • پاکستان گروه های تروریستی مذهبی تزکیه شده خود را با سیاست همسو خواهد کرد.
  • نه تنها این ، نخست وزیر پاکستان با انتقاد مخالفان به دلیل ترک نکردن از لیست خاکستری مواجه است.

اسلام آباد
پاکستان که به دلیل قرار گرفتن مجدد FATF در لیست خاکستری تحت فشار بود ، اکنون شماره جدیدی را بازی خواهد کرد. پاکستان گروه های تروریستی مذهبی تزکیه شده خود را با سیاست همسو خواهد کرد. نه تنها این ، عمران خان نخست وزیر پاکستان با انتقاد جدی مخالفان به دلیل عدم ترک لیست خاکستری مواجه است. پیش از این ، حتی پس از تکمیل 26 امتیاز از 27 امتیاز برای تأمین مالی تروریسم ، FATF پاکستان را در لیست خاکستری نگه داشت ، امیدهای خود را شکست داد.

پاکستان اقدامی مشخص در مورد تنها تحقیقات مربوط به تأمین مالی تروریسم و ​​موارد اعلام شده توسط سازمان ملل به عنوان تروریست انجام نداده است ، به همین دلیل مجدداً در لیست خاکستری قرار گرفت. اکنون عمران خان و ارتش پاکستان مدام به دنبال راهی برای برون رفت از این وضعیت هستند تا FATF راضی باشد. منابع دولتی گفتند که دولت عمران اکنون با ایده گنجاندن گروه های بنیادگرا مذهبی در جریان اصلی سیاست موافقت کرده است.

MML در تلاش است تا در اتحادیه اروپا ثبت نام کند
ابتدا توسط آژانس اطلاعاتی ISI دولت عمران خان به وی مشاوره داده شد. نه تنها این ، در سال 2017 ، گروه جماعت الدوا از حافظ سعید تروریست ، اتحادیه مسلمانان میلی را ایجاد کرد. با این حال ، این واکنش عمومی زیادی را دریافت نکرد. MML اکنون در تلاش است تا در کمیسیون انتخابات پاکستان ثبت نام کند. وی از شرکت در انتخابات عمومی 2018 منع شد.

MML بدون به خطر انداختن ایدئولوژی تروریستی جماعت الدعوه ایجاد شد. نذرالاسلام ، یک تحلیلگر ، گفت: “ادغام گروه های تروریستی نباید به عنوان یک گام تلقی شود ، بلکه به عنوان یک روند ارزیابی می شود. قبل از ورود گروههای مذهبی تروریستی به سیاستهای اصلی ، باید برای از بین بردن ایدئولوژی افراطی آنها تلاش می شد. در شرایط فعلی ، این روند هنوز آغاز نشده است.

[ad_2]