آیا چین از تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا می ترسد؟ فعالان طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ آزاد شدند – هنگ کنگ دستگیری فعالان طرفدار دموکراسی را در میان تهدیدهای ما و تحریم های اتحادیه اروپا علیه چین تضمین می کند

ژانویه 8, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

هنگ کنگ
چین که در هنگ کنگ به مردم ظلم می کند ، برای اولین بار تحت فشار کشورهای جهان خم شد. بیشتر فعالان طرفدار دموکراسی که روز چهارشنبه در مناطق مختلف هنگ کنگ دستگیر شدند سرانجام با قرار وثیقه آزاد شدند. اتحادیه اروپا و ایالات متحده پر سر و صداترین صدور علیه این سرکوب چین بودند. ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز آماده شده بودند تا افسران پلیس چین و هنگ کنگ را تحریم کنند.

چین برای اولین بار چنین اقدام بزرگی را انجام داده است
در همین حال ، فعالان طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ ، که با قرار وثیقه آزاد شده اند ، بیم آن دارند که در روزهای آینده تحت قانون سختگیرانه امنیت ملی متهم شوند پس از اجرای قانون امنیت ملی در اول ژوئیه 2019 ، چین برای اولین بار چنین تعداد زیادی از نمایندگان مجلس و فعالان علیه جنبش دموکراسی خواهی را دستگیر کرد.

اتهام این افراد چه بود
چین ادعا کرد که با شرکت در انتخابات مقدماتی غیررسمی مقننه در سال گذشته قانون جدید امنیت ملی را نقض کرده است.در جولای سال گذشته ، فعالان دموکراسی خواه و قانونگذاران انتخابات مقدماتی غیررسمی را برای تصمیم گیری برگزار کردند. کدام یک از نامزدها باید در انتخابات قانونگذاری به تعویق افتاده شرکت کند ، که این امر شانس آنها را برای کسب حداکثر کرسی ها در انتخابات آینده افزایش می دهد.

بقیه به جز سه نفر آزاد شدند
سه نفر از 55 فعال دستگیر شده آزاد نشدند. جوشوا وونگ و تام تک چی در حال حاضر به اتهامات جداگانه در زندان هستند. رئیس جمهور سابق حزب دموکرات ، هنگ کنگ وو چی وی نیز برای یک تظاهرات جداگانه در زندان است. وو چی وی ماه گذشته به دلیل تحریک تظاهرات در ژوئیه 2019 وثیقه دریافت کرد. همچنین از وی خواسته شد اسناد سفر خود را ارائه دهد ، اما مقامات بعداً فهمیدند که وی پاسپورت خود را ارائه نکرده و آزاد نشده است.

ممکن است یک قانون امنیت ملی وضع شود
پلیس گفت بر اساس قانون امنیت هیچ کارگری دستگیر نشده است. فعال دموکراسی خواه لام گفت که تاکنون او (پلیس) هیچ اتهامی علیه ما ایجاد نکرده است. اما من متقاعد شده ام که آنها خواهان مدرکی باشند یا نه در روزهای آینده ما را متهم خواهند کرد. لام گفت که هدف از دستگیری سرکوب صدای مخالف در هنگ کنگ بوده است.

آمریکا و اتحادیه اروپا خواستار آزادی فوری شده اند
ایالات متحده و اتحادیه اروپا از چین به دلیل دستگیری قانونگذاران و فعالان دموکراسی خواهی به شدت انتقاد کرده اند. ایالات متحده و اوویو همچنین خواستار آزادی فوری این رهبران از چین شدند. سخنگوی اتحادیه اروپا پیتر استانو گفت که این دستگیری ها نشانه آن است که دیگر کثرت گرایی سیاسی در هنگ کنگ تحمل نخواهد شد. وی گفت: از قانون امنیت برای سرکوب مخالفان و خفه کردن حقوق بشر و آزادی سیاسی استفاده شده است.

آماده شدن برای ممنوعیت علیه چین – هنگ کنگ
ایالات متحده و اتحادیه اروپا نیز ممنوعیت اعمال مقامات چینی و هنگ کنگی را آماده کرده بودند. سخنگوی اتحادیه اروپا در مورد تحریم های چین گفت مقامات اتحادیه اروپا و کشورهای عضو در حال بررسی اقداماتی هستند که می تواند در این زمینه برداشته شود. در همان زمان ، آمریكا آمادگی برای ممنوعیت استفاده از مقامات هنگ كنگ را آغاز كرد.

[ad_2]