آیا آمریکا توافق صلح با طالبان را بر هم خواهد زد؟ دولت بایدن استراتژی برگ برنده را تغییر می دهد – آیا ما توافق صلح با طالبان را نقض خواهیم کرد ، دولت بایدن استراتژی دونالد ترامپ را تغییر می دهد

ژانویه 30, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • دولت بایدن استراتژی طالبان را تغییر می دهد تا اکنون توافق صلح را بررسی کند
  • اگر ثابت شود که طالبان درگیر خشونت هستند ، آمریکا می تواند توافقنامه صلح را نقض کند
  • دولت بایدن از گفتگوهای صلح در افغانستان حمایت می کند

واشنگتن
یک توافق صلح آمیز با طالبان در معرض تهدید تغییر دولت در ایالات متحده است. دولت بایدن از نزدیک بر انطباق طالبان با مفاد توافق نامه های صلح نظارت می کند. اگر ایالات متحده معتقد باشد که طالبان هنوز در تلاشند تا نیروهای خود را هدایت کنند یا در حال افزایش خشونت در افغانستان هستند ، احتمالاً توافقنامه صلح لغو خواهد شد.

حمایت از گفتگوهای صلح در افغانستان
جک سالیوان ، مشاور امنیت ملی روز جمعه گفت که دولت بایدن از تصمیم دولت قبلی ترامپ برای مذاکره بین احزاب در افغانستان حمایت می کند. دولت ترامپ در فوریه گذشته در دوحه توافقنامه صلح با طالبان امضا کرد. این توافقنامه طرحی را برای خروج نیروهای امنیتی آمریكا از افغانستان در ازای تأمین امنیت گروههای شورشی تهیه كرد.

2500 سرباز آمریكایی هنوز در افغانستان حضور دارند
بر اساس این توافق نامه ، ایالات متحده متعهد شد که 12000 سرباز خود را در مدت 14 ماه خارج کند. فقط 2500 سرباز آمریکایی باقی مانده است. در این توافقنامه ، طالبان متعهد شد فعالیتهایی را که ایالات متحده یا متحدانش را تهدید می کند محدود کند ، از جمله عدم استفاده از خاک افغانستان برای جذب ، آموزش و جمع آوری کمک مالی برای فعالیت های تروریستی ، از جمله القاعده.

هنوز دستور روشنی برای بازگرداندن نیروها وجود ندارد
سالیوان گفت که در این زمینه ، ما در مورد شرایط نیروهای خود و استراتژی دیپلماتیک خود برای پیشبرد تصمیم خواهیم گرفت. وی گفت: “در یك رویداد به میزبانی انستیتوی آمریكای صلح ، یك اتاق فكر كه از طرف پارلمان تأمین می شود ، گفت كه چارچوب اساسی ایجاد شده توسط دولت قبلی ایجاد و حمایت از سازوكارهای گفتگو برای یك راه حل سیاسی عادلانه و پایدار برای درگیری در افغانستان بود. ما حمایت میکنیم.

دیدگاه آمریکا در مورد توافق صلح با طالبان
NSA آمریكا گفت كه با توجه به توافق بین ایالات متحده و طالبان و پیشرفت نیروهای ما ، ما از مذاكرات بین دولت افغانستان ، طالبان و دیگران برای دستیابی به نتیجه ای عادلانه و سازگار پشتیبانی می كنیم. حملات به نیروهای بین المللی متوقف شده است ، اما جنگ علیه دولت افغانستان همچنان ادامه دارد.

طالبان خواستار آزادی تروریست ها هستند
به عنوان شرط آغاز گفتگو با دولت افغانستان ، طالبان خواستار آزادی هزاران نفر از اعضای خود در چارچوب تبادل زندانیان هستند. گفتگوهای مستقیم بین دولت افغانستان و طالبان از سپتامبر سال گذشته آغاز شد ، اما تاکنون توافق حاصل نشده است. با قتل های هدفمند روزنامه نگاران ، فعالان ، سیاستمداران و قضات زن ، خشونت در افغانستان نیز کاهش نیافته است.

[ad_2]