آنتونی فاوچی می گوید هند دوز واکسن Covid 19 Covidield را در مدت زمان طولانی رویکرد منطقی می دهد: تصمیم درست برای تمدید دوز دوم واکسن کرونا در هند توسط دکتر آنتونی فاوسی

می 14, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • آنتونی فاوسی از تمدید مهلت دوز دوم واکسن Covishield پشتیبانی می کند
  • فاوچی گفت اگر واکسن کوتاه باشد ، افزایش دوز دوم یک راه حل معقول است.
  • وی گفت افراد بیشتری حداقل یک دوز واکسن تاج استفاده می کنند

واشنگتن
دکتر آنتونی فاوچی ، متخصص بیماریهای عفونی مستقر در ایالات متحده ، از تمدید دوز دوم واکسن تاج کوویزله در هند حمایت کرد. دکتر فاوچی گفت اگر واکسن کافی ندارید ، پس تصمیمی عاقلانه است که دوره بین دوز اول و دوم را افزایش دهید. افراد بیشتری حداقل یک دوز واکسن تاج دریافت می کنند.

دکتر فاوچی گفت بعید است به تأخیر انداختن دوز دوم واکسن کرونا ویروس اثر مخربی بر اثر آن بگذارد. در اوایل روز پنجشنبه ، اختلاف بین دو دوز واکسن Covicield در آکسفورد در هند از 6-8 هفته به 12-16 هفته افزایش یافت. گروه مشاوره فنی ملی (NTAGI) می گوید اختلاف در انگلیس 12 هفته است که WHO نیز توجیه می کند.

“اگر تفاوت بیشتری بین دو دوز وجود داشته باشد ، منفعت بیشتری خواهد داشت”
NTAGI می گوید انگلستان از این تجربه آموخته است. در واقع ، این اختلاف تنها 12 هفته در انگلیس است و اتحادیه اروپا حتی پیشنهاد افزایش آن را نداده است. برخی مطالعات می گویند هرچه فاصله بین دو دوز بیشتر باشد ، سود آن بیشتر خواهد بود. اطلاعات حاصل از مطالعات تیم های بین المللی برای این واکسن نشان می دهد که اختلاف 12 هفته ای بین دو دوز تأثیر بیشتری دارد. مطالعات انجام شده در ایالات متحده ، پرو و ​​شیلی نشان داده است که دادن دوز دوم در فواصل بیش از چهار هفته تأثیر 79 درصدی بیشتری دارد.

داده ها در کشورهای دیگر نشان می دهد که دادن دوز دوم بعد از 6 هفته تأثیر بیشتری دارد. در برزیل ، انگلستان و آفریقای جنوبی ، اثر دوز دوم 6-8 هفته بعد مشخص شد که 59.9٪ ، 63.7٪ پس از 11-11 هفته و 82.4٪ بعد از 12 هفته یا بیشتر است. این مطالعه در ماه فوریه در The Lancet منتشر شد ، اما بررسی نشده است. تا به امروز ، هیچ مطالعه ای اثر دوز دوم بعد از 16 هفته را مشاهده نکرده است.

[ad_2]