آنتونی بلینکن: دولت بایدن چگونه روابط خود را با هند حفظ خواهد کرد؟ وزیر خارجه جدید ایالات متحده اشاره کرده است – آنتونی بلینکن به جیشانکار گفت: هند متحد ویژه ما در منطقه هندو-اقیانوس آرام است.

ژانویه 30, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • وزیر خارجه آمریکا آنتونی بلینکن تلفنی با سایشانکار وزیر امور خارجه هند صحبت می کند
  • وزیر امور خارجه آمریکا می گوید هند متحد ویژه آمریکا در منطقه هند و اقیانوس آرام است
  • آمریکا فقط در سیاست های اداری ترامپ کار خواهد کرد ، روابط با هند را در منطقه هند و اقیانوس آرام تقویت می کند

واشنگتن
از زمان روی کار آمدن دولت بایدن در ایالات متحده ، گمانه زنی ها در مورد روابط با هند وجود دارد. حتی در آن زمان ، بسیاری از کارشناسان گفته بودند که حتی با آمدن بایدن ، هیچ تفاوتی در سیاست ایالات متحده در قبال هند وجود نخواهد داشت. اکنون آنتوان بلینکن وزیر خارجه جدید آمریکا نیز این موضوع را تأیید کرده است. وی طی گفتگوی تلفنی با سایشانکار ، وزیر امور خارجه هند ، هند را به عنوان متحد ویژه آمریکا در منطقه هند و اقیانوس آرام توصیف كرد. وی همچنین در مورد راهکارهایی برای حل بهتر چالش های مشترک با همتای هندی خود بحث کرد.

آمریکا همکاری با هند را در منطقه هند و اقیانوس آرام افزایش خواهد داد
این نخستین مکالمه تلفنی بین وزرای دو کشور از زمان آغاز بلاکین در اوایل هفته جاری است. سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده ند پرایس روز جمعه گفت كه وزرای هند و آمریكا در مورد تلاش برای واكسین كردن كوید -19 ، توسعه منطقه ای ، اقدامات برای گسترش بیشتر روابط دو جانبه و سایر موضوعات مورد علاقه دوجانبه گفتگو كرده اند. پرایس گفت: بلینکن بر نقش هند به عنوان متحد اصلی ایالات متحده در هند و اقیانوس آرام و اهمیت همکاری مشترک برای گسترش همکاری های منطقه ای تأکید کرد.

وزرای خارجه هند و ایالات متحده به زودی دیدار خواهند کرد
وی گفت که هر دو توافق کردند که با توجه به تغییرات جهانی از نزدیک کار کنند و ابراز تمایل کردند که اولین دیدار رو در رو داشته باشند. بلینکن در توییتر خود نوشت که من خوشحال شدم که امروز با دوست خوبم دکتر S. Jaishankar درمورد اولویت های آمریکا و هند صحبت کردم. ما اهمیت روابط ایالات متحده و هند را بار دیگر تأیید کردیم. ما در مورد راه های استفاده بهتر از فرصت های جدید و رفع بهتر چالش های مشترک در هند و اقیانوس آرام و فراتر از آن بحث کردیم.

آمادگی برای تقویت روابط دفاعی
وزارت امور خارجه مستقر در دهلی نو گفت که جایشانکار و بلینکن تعهد خود را برای گسترش و تحکیم مشارکت استراتژیک چندجانبه ابراز داشتند. وی گفت كه از روابط مستحكم دفاعی ، تقویت روابط اقتصادی ، اتحاد های مثمر ثمر در بخش بهداشت و ارتباطات قوی بین مردم به عنوان ستون های مهم تمجید می كند.

هر دو طرف بر تعهد خود به صلح و امنیت تأکید کردند
با اعلام اینکه با درک چالشهای جهان پس از Kovid-19 ، دو رهبر توافق کردند که برای حل مسائل جهانی ، از جمله تهیه واکسن های ایمن و مقرون به صرفه ، با هم همکاری کنند. وی بار دیگر بر پایبندی خود به صلح و امنیت ، به ویژه در منطقه هندو-اقیانوس آرام تأكید كرد. از زمان تصدی وزارت خارجه ، بلینکن با همکاران خود در بیش از ده کشور ، از جمله کانادا ، مکزیک ، ژاپن ، کره جنوبی ، استرالیا ، انگلیس ، ژاپن ، آلمان ، فرانسه ، اسرائیل و آفریقای جنوبی صحبت کرده است.

[ad_2]