آمریكا برای طالبان: جنگ افغانستان آمریكا و پنج كشور آسیای میانه متعهد می شوند كه طالبان را تسخیر اجباری نکنند

جولای 18, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

لهجه ها

  • آمریكا و 5 كشور دیگر قول می دهند كه به زور خشونت اجازه ندهند كه طالبان اسیر شوند
  • آمریکا و تاجیکستان ، قزاقستان ، قرقیزستان ، ترکمنستان و ازبکستان این هشدار را صادر کردند
  • وی گفت: هر دولت جدیدی كه به قدرت برسد از منطقه پشتیبانی نخواهد شد.

کابل
ایالات متحده و پنج کشور آسیای میانه متعهد شده اند که به طالبان اجازه نمی دهند افغانستان را به دلیل خشونت اشغال کنند. ایالات متحده و پنج کشور در آسیای میانه ، تاجیکستان ، قزاقستان ، قرقیزستان ، ترکمنستان و ازبکستان گفته اند که هر دولت جدید افغانستان که به زور بیاید از منطقه پشتیبانی نمی کند.

همه این کشورها بیانیه مشترکی صادر کرده اند که این هشدار آشکار را به طالبان ، که با حملات مکرر خشونت آمیز افغانستان را اشغال کرده است ، پرداخته است. هر شش کشور اظهار داشتند که تروریست ها و نیروهای کشور سوم نباید اجازه دهند که از سرزمین افغانستان به عنوان تهدیدی برای ما یا سایر کشورهای جهان استفاده شود.
ما هیچ ارتباطی با سازمان های تروریستی پاکستانی لشکر طیبه و جیش محمد نداریم: طالبان
توسعه اقتصادی کشورهای آسیایی با مانع جنگ روبرو شد

این اتحاد 5 + 1 نامیده می شود و آنها قول داده اند که برای پایان دادن به درگیری ها در افغانستان همکاری کنند. وی گفت: توسعه اقتصادی کشورهای آسیای جنوبی و مرکزی به دلیل جنگ مختل شده است. این بیانیه پس از یک کنفرانس بین المللی در تاشکند ارائه شد. امضا کنندگان گفتند که با ایجاد شرایط پایدار و مرفه برای روند صلح در افغانستان توافق کرده اند.

تمرکز اصلی همه این کشورها بر روی حل سیاسی کل مسئله است. در اوایل روز جمعه ، بیانیه مشترکی از سوی ایالات متحده ، افغانستان ، پاکستان و ازبکستان برای ایجاد یک بستر جدید دیپلماتیک چندجانبه برای بهبود اتصال منطقه ای توافق شد. ائتلافی از کشورهای 1 + 5 تصمیم گرفته است تا در زمینه های امنیتی ، انرژی ، اقتصادی ، تجاری ، فرهنگی و سایر تلاش ها در افغانستان همکاری کند.

[ad_2]