آزمایش موشک هسته ای پاکستان: پاکستان با موفقیت موشک بالستیک هسته ای شاهین 3 را آزمایش کرد – پاکستان با موفقیت موشک هسته ای شاهین -3 را آزمایش کرد ، ممکن است به چنای حمله کند

ژانویه 20, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • پاکستان طولانی ترین آزمایش موشکی خود را انجام داد
  • آزمایش موفقیت آمیز شاهین -3 با قدرت آتش 2750 کیلومتر
  • سلاح های هسته ای می توانند یک موشک با سوخت جامد حمل کنند
  • قدرت شلیک تا حد امکان به چنای ، آندامان و نیکوبار

اسلام آباد
پاکستان موشک زمین به زمین شاهین -3 خود را با موفقیت آزمایش کرد. برد این موشک 2750 کیلومتر است که مجهز به کلاهک هسته ای است. این فاصله برای رفتن به چنای در هند کافی است. پس از آزمایش های موفقیت آمیز ، رئیس جمهور آریف الوی و نخست وزیر عمران خان به دانشمندان و مهندسان تبریک گفتند.

موشکی با بیشترین برد
در طی این آزمایش ، طراحی و تکنیک موشک آزمایش شد. این یکی از موشک های بالستیک سوخت جامد پاکستان است که می تواند سلاح هسته ای حمل کند. اولین آزمایش آن در سال 2015 انجام شده است. براساس اطلاعات ، بالاترین برد را از همه سیستم های موشکی در پاکستان دارد. شاهین -1 که قبلاً آزمایش شده است ، توانایی اصابت تا 900 کیلومتر را دارد ، در حالی که شاهین-2 می تواند با سلاح هسته ای 1500 کیلومتر را هدف قرار دهد.

از ترس هند ایجاد شده است
اعتقاد بر این است که پاکستان با شکست موشک Agni-3 هند ، به طور یواشکی روی شاهین -3 کار کرده است. برد Agni-3 3500 کیلومتر است. حتی هدف او هدف قرار دادن نه تنها سرزمین اصلی هند ، بلکه جزایر آندامان و نیکوبار بود ، تا هند نتواند از پایگاه نظامی خود استفاده کند.

این “گلوله آتشین” هند می تواند در عرض چند دقیقه تمام چین را منفجر کند

[ad_2]