آزمایش مثبت کاذب: آزمایش مثبت کاذب: چرا برخی آزمایشات برای COVID-19 نتایج نادرستی دارند و هر چند وقت یکبار “مثبت کاذب” است؟ – چرا بعضی از آزمایشات covid نتایج کاذب می دهند و چند بار “مثبت کاذب” است

ژوئن 6, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

آدلاید
دو مورد COVID-19 که قبلاً به شیوع ویروس کرونا ویروس ملبورن مرتبط بودند اکنون به اشتباه به عنوان مثبت (آلوده) طبقه بندی شده اند. این موارد در داده های رسمی ویکتوریا وجود ندارد ، در حالی که بسیاری از سایت های پرخطر مرتبط با این موارد نیز حذف شده اند.

آزمایش اصلی و “استاندارد طلا” برای شناسایی ویروس SARS-CoV-2 مسئول COVID-19 واکنش زنجیره ای پلیمراز ترانس کریپتاز معکوس (RT-PCR) است. کاوشگر RT-PCR بسیار خاص است. این بدان معناست که اگر شخصی واقعاً آلوده نباشد ، احتمال منفی بودن نتایج آزمایش زیاد است. این تست نیز بسیار حساس است. بنابراین ، اگر کسی واقعاً به ویروس آلوده شده باشد ، احتمال مثبت است که نتیجه آزمایش مثبت شود.

اما اگرچه آزمایش بسیار اختصاصی است ، اما ترس کمی وجود دارد که حتی اگر فردی به عفونت مبتلا نباشد ، نتیجه آزمایش مثبت خواهد بود. این “مثبت کاذب” نامیده می شود. برای درک این موضوع ، ابتدا لازم است بدانید که آزمون RT-PCR چگونه کار می کند. بیشتر افراد در مورد آزمایش PCR در دوران کوید شنیده اند ، اما نحوه کار آن هنوز یک راز است.


در تلاش برای درک ساده و کلمات کوتاه ، از مواد شیمیایی برای استخراج RNA (اسید ریبونوکلئیک ، نوعی ماده ژنتیکی) از نمونه سوابهای گرفته شده از بینی یا گلو استفاده می شود. این شامل RNA طبیعی انسان است و اگر ویروس SARS-CoV-2 وجود داشته باشد ، RNA آن نیز موجود است.

سپس این RNA به DNA (اسید دئوکسی ریبونوکلئیک) تبدیل می شود – این “ترانس کریپتاز معکوس” (RT) نامیده می شود. بخشهای کوتاهی از DNA برای تشخیص ویروس تکثیر می شوند. با استفاده از نوع خاصی از رنگ فلورسنت ، آزمایش بر اساس روشنایی نور پس از 35 سیکل اضافه یا بیشتر منفی یا مثبت تعریف می شود.

دلیل اصلی به وجود آمدن نتایج مثبت کاذب ، یک خطای آزمایشگاهی و یک واکنش خارج از هدف است ، یعنی. این آزمایش با چیزی غیر از SARS-CoV-2 واکنش متقابل نشان داد.


خطاهای آزمایشگاهی شامل اشتباهات تجاری ، آزمایش نمونه اشتباه ، آلوده شدن نمونه دیگر به نمونه مثبت کسی یا مشکل در معرفهای استفاده شده (مانند مواد شیمیایی ، آنزیمها و رنگها) است. کسانی که کوید-19 داشته اند و بهبود یافته اند ، گاهی در معاینه آلوده به نظر می رسند.

برای درک اینکه چنین نتایج کاذبی چقدر رایج است ، باید درصد مثبت کاذب را بررسی کنیم ، یعنی. نویسندگان پیش چاپ اخیر (مقاله ای که توسط سایر محققان بررسی نشده یا به طور مستقل مورد تأیید قرار نگرفته است) شواهد درصد مثبت کاذب را برای آزمایش RT-PCR بررسی کردند.

آنها نتایج چندین مطالعه را ترکیب کردند و دریافتند که این درصد 0/16 / 7٪ بود. در 50٪ از این مطالعات ، مشخص شد که این درصد از 0.8-4.0٪ است. یک بررسی سیستماتیک از سطح منفی کاذب در آزمایشات RT-PCR نشان داد که درصد منفی کاذب 1.8-5.8 درصد بوده است. با این حال ، بررسی تأیید کرد که کیفیت بسیاری از مطالعات پایین است.


به گفته نویسنده این مقاله ، هیچ آزمایشی کامل نیست. به عنوان مثال ، اگر درصدی از نتایج مثبت کاذب در آزمایش RT-PCR چهار درصد فرض شود ، در این صورت به ازای هر 10000 نفری که آزمایش منفی دارند و عفونت واقعی ندارند ، 4000 نفر مثبت کاذب می شوند. مسئله این است که ما هرگز از اکثر آنها باخبر نخواهیم شد. از فرد آلوده پیدا شده خواسته می شود که در انزوا زندگی کند و هر کسی که با او تماس بگیرد ، تصور می کند که او یک بیماری بدون علائم دارد.

هرکسی که گفته می شود به دلیل آزمایش غلط آلوده شده مجبور به زندگی در انزوا می شود. بسیار پرتنش است اگر به کسی بگویید که شما یک بیماری مهلک دارید ، مخصوصاً برای افراد مسن ، زیرا سلامتی وی در حال حاضر با خطراتی همراه است. به همین ترتیب ، نتایج منفی کاذب کاملاً نگران کننده است ، زیرا حرکت آزادانه افراد در جامعه برای افراد آلوده می تواند خطرناک باشد.

به طور کلی باید گفت که هم منفی کاذب و هم مثبت کاذب مشکلاتی را ایجاد می کنند.

گزارش گزارش نادرست RTPCR ، وزیر سابود یونیال بازرسی غافلگیرانه ای انجام داد

[ad_2]