آزمایش دو انگشت در پاکستان: دادگاه لاهور پاکستان آزمایش دو انگشت را غیرقانونی و خلاف قانون اساسی اعلام کرد: دادگاه پاکستان آزمایش پزشکی با دو انگشت تجاوز را غیرقانونی اعلام کرد

ژانویه 4, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

دادگاه پاکستان سرانجام تاکنون آزمایش دو انگشت در موارد تجاوز جنسی و خشونت جنسی غیرقانونی و خلاف قانون اساسی اعلام کرده است. رئیس دادگاه عالی لاهور ، عایشه مالک در مورد این پرونده رای داد. جنبش های اجتماعی مدت هاست که با این عمل ارتدوکس مخالف هستند و در مارس سال گذشته طوماری علیه آن تشکیل شد

آزمایش دو انگشت چیست؟

در این آزمون ، اندازه و خاصیت ارتجاعی قسمت شخصی زن محاسبه می شود. بر این اساس ، پزشک سابقه جنسی قربانی تجاوز را ردیابی می کند. اگر زنی ازدواج نکرده اما از نظر جنسی فعال است ، این از نظر اخلاقی نادرست تلقی می شود. دادگاه ضمن صدور رأی درمورد دادخواست به چالش کشیدن آزمایش دو انگشتی ، گفت: “هیچ آزمایش علمی برای بکر بودن از نظر علمی و پزشکی وجود ندارد ، اما در موارد خشونت جنسی به نام پروتکل پزشکی انجام می شود.” این یک عمل شرم آور است که به جای تمرکز بر متهم ، برای متهم کردن قربانی استفاده می شود.

قربانی شدن مجدد

این آزمایش بکارت در بسیاری از کشورهای جهان از جمله هند و بنگلادش ممنوع است اما در پاکستان ادامه دارد. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، این آزمایش به خودی خود غیراخلاقی است. تحقیقات هیمن نباید مورد تجاوز را توجیه کند. این نقض حقوق بشر است ، زیرا به دلیل این آزمایش نه تنها قربانی باید با شکنجه جسمی بلکه روحی روبرو شود. به نوعی ، مثل تکرار همه ظلم ها با اوست.

خانواده امید به عدالت را ترک می کنند

این تست نه تنها نگرشی محافظه کارانه نسبت به زنان حفظ می کند ، بلکه مشکلاتی مانند سو abuse استفاده جنسی از کودکان و تجاوز به عنف در ازدواج را نیز نشان می دهد. در نتیجه ، بسیاری از خانواده ها نیز امید به عدالت را از دست می دهند. از پلیس گرفته تا کارکنان بیمارستان ، نگرش همه برای قربانی مانند یک کابوس است. این آزمون در سراسر دنیا توسط والدین دختران برای شرکای آینده ، حتی کارفرمایان استفاده می شود.

[ad_2]