آزادی دانیل پرل ، متهم به عمر شیخ: دستورات پاکستان

فوریه 2, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • دادگاه عالی پاکستان تروریست متهم به قتل دانیل پرل را به خانه امن فرستاد
  • این تروریست به نام عمر شیخ توسط مقامات امنیتی در آنجا تحت نظر خواهد بود و اجازه خروج نخواهد داشت.
  • دادگاه عالی پاکستان به عمر شیخ تروریست اجازه می دهد روز کاشمر را در کنار خانواده اش جشن بگیرد

اسلام آباد
دادگاه عالی پاکستان یک تروریست پاکستانی-انگلیسی را که در قتل روزنامه نگار آمریکایی دانیل پرل در سال 2002 تبرئه شد ، به اصطلاح “خانه امن” دولت فرستاد. این تروریست به نام احمد سعید عمر شیخ در آنجا زیر نظر مقامات امنیتی خواهد بود و اجازه خروج از خانه امن را نخواهد داشت اما همسر و فرزندان وی می توانند به ملاقات وی در آنجا بروند.

شیخ تروریستی که در پرونده هواپیماربایی در قندهار توسط هندوستان تحویل داده شد ، از 18 سال گذشته با مجازات اعدام روبرو بوده است. پدر شیخ سعید شیخ گفت: “این آزادی کامل نیست.” این گامی به سوی استقلال است. پیش از این ، دادگاه عالی روز پنجشنبه حکم برائت از شیخ در پرونده قتل پرلا را تأیید کرد. در همان زمان ، خانواده پرل و دولت ایالات متحده از این تصمیم ابراز نارضایتی کردند.

عمر شیخ به او اجازه داد تا روز کشمیر را در کنار خانواده اش جشن بگیرد
دادگاه عالی پاکستان به عمر شیخ تروریست اجازه داده است تا روز کاشمر را در کنار خانواده اش جشن بگیرد. بگذارید به شما بگویم که تصمیم آزادی عمر شیخ از آمریکا به هند مورد انتقاد قرار گرفت. هند پس از صدور دستور آزادی عمر سعید شیخ از دادگاه عالی پاکستان در پرونده قتل دانیل پرل واکنش نشان داد.

وزارت امور خارجه هند گفته است كه محكوم نشدن به خاطر عمل شنیع تروریستی ، تمسخر عدالت است. سخنگوی وزارت امور خارجه هند آنوراگ سریواستاوا گفت این پرونده قصد پاکستان برای مقابله با تروریسم را نشان می دهد. وی به خبرنگاران گفت: “من قبلاً نیز اشاره کردم که میزان محکومیت در پاکستان در رابطه با متهمان به تروریسم بسیار پایین است. این پرونده نشان دهنده قصد پاکستان برای گام برداشتن در جبهه تروریست ها است.

به آمریکا هشدار دهید ، عدالت را تضمین کنید ، در غیر این صورت مجازات خواهیم کرد

ایالات متحده نسبت به دستور دادگاه عالی پاکستان برای آزادی عمر شیخ ، قاتل روزنامه نگار دانیل پرل واکنش تندی نشان داده است. آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه صریحاً به پاکستان گفته است که آزادی شیخ را متوقف می کند یا اینکه ایالات متحده وی را مجازات خواهد کرد. وزیر امور خارجه آمریکا با انتقاد از دستور آزادی قاتل پرل ، گفت واشنگتن آماده است تا عمر شیخ را به جرم جنایات علیه یک شهروند آمریکایی تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

در بیانیه ای که توسط بلینکن صادر شد ، آمده است: “ما امیدواریم که دولت پاکستان گزینه های قانونی خود را برای تأمین عدالت به طور جدی بررسی کند.” ما متوجه اظهارات دادستان کل کشور شده ایم که درخواست تجدیدنظر در مورد لغو تصمیم را دارد. در عین حال ، ما همچنین آماده ایم که شیخ را در آمریکا به خاطر جنایات وحشتناک انجام شده علیه یک شهروند آمریکایی مجازات کنیم. عمر شیخ یک تروریست القاعده از نژاد انگلیس است.

[ad_2]