آخرین کودتای میانمار: همه نگاهها به رئیس ارتش میانمار ، مین آنگ هلاینگ هنگام به دست گرفتن قدرت توسط ارتش – روهینگیا ، “آمیخته” با خون مسلمانان است

فوریه 1, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

میانمار که در مسیر دموکراسی است ، 59 سال بعد بار دیگر شاهد کودتای نظامی است. ارتش میانمار در ساعات پایانی روز دوشنبه مشاور ایالتی آنگ سان سوچی را برکنار کرد. تمام وسایل ارتباطی در پایتخت نپال قطع شده و خدمات تلفن و اینترنت نیز تعطیل شده است. آنگ سانگ سوچی ، 75 ساله ، نمی تواند به لیگ ملی برای دموکراسی مرتبط باشد. ارتش در هر طرف جاده ها مستقر است. تلویزیون تحت مدیریت ارتش میانمار گزارش داد که ارتش کشور را تصرف کرده و ظرف یک سال وضعیت اضطراری اعلام کرده است. مرد عامل این آخرین بحران در میانمار ، سرلشکر ارشد مین آنگ لینگ است و فرمانده کل ارتش میانمار است. ژنرال مین به دلیل بیرحمی در همه دنیا شناخته شده است. بیایید همه چیز را در مورد آنها بدانیم …

ژنرال مین درباره کودتای نظامی هشدار داد

فرمانده ارتش میانمار ، ژنرال مین ، چند روز پیش گفته بود که اگر خواسته های وی برای تقلب در انتخابات برآورده نشود ، ارتش را برکنار خواهد کرد. ارتش می گوید در انتخابات نوامبر گذشته تقلب گسترده ای صورت گرفت که اکثریت قاطع در آنگ سانگ سوچی داشت. ژنرال مین در بیانیه ای که در روزنامه نظامی میاوادی منتشر شد ، به دولت آنگ سنگ سو هشدار جدی داده بود. وی گفته بود که قانون اساسی سال 2008 “قانون مادر” برای همه قوانین است و باید از آن پیروی کرد. ژنرال مین گفت: “در برخی شرایط ، این قانون اساسی ممکن است نیاز به لغو داشته باشد.” ارتش می گوید 86 مورد جزئی تقلب در انتخابات در سراسر کشور گزارش شده است. این انتخابات برای دومین بار در سال 2011 پس از بازگرداندن دموکراسی پس از نزدیک به 5 دهه حکومت نظامی برگزار شد. همچنین در میان جنجال های انتخاباتی در چندین شهر بزرگ کشور تظاهراتی برای حمایت از ارتش برگزار شد.

دستان ژنرال مین با خون مسلمانان روهینگیا “مخلوط” شده است

ژنرال مینگ فرمانده کل ارتش میانمار به کشتار مسلمانان روهینگیا از طریق ارتش متهم شده است. ارتش میانمار در اوت سال 2017 یک لشکرکشی خونین در استان راخین انجام داد و بسیاری از مسلمانان روهینگیا را به قتل رساند. نه تنها این ، 5 میلیون مسلمان روهینگیا مجبور به ترک کشور و فرار به همسایگان بنگلادش و سایر کشورها شدند. در همین حال ، ارتش میانمار به سرنگونی مسلمانان روهینگیا و کشتن آنها با سلاح های تیز متهم شده است. گروه های حقوق بشری می گویند ارتش میانمار مسلمانان روهینگیا را در خانه هایشان حبس کرده و آنها را به آتش کشیده است. نه تنها این ، ارتش میانمار به رهبری ژنرال مین به تجاوز گروهی و خشونت جنسی علیه زنان جامعه مسلمان روهینگیا و همچنین شواهد زیادی متهم شده است. آنگ سانگ سوچی برنده جایزه نوبل در هنگام جنایات علیه مسلمانان روهینگیا ، که منجر به انتقاد جهانی شد ، سکوت اختیار کرد.

این سرباز یک رهبر ، ژنرال ارشد مین اونگ لنگ شد

گفته می شود ژنرال مین 64 ساله بسیار کم صحبت می کند و دوست دارد در پشت صحنه کار کند. وی از سال 1972 تا 1974 در دانشگاه یانگون در رشته حقوق تحصیل کرد. ژنرال مین از سال 2011 ارتش را تحویل گرفت و همزمان میانمار به دموکراسی رفت. دیپلمات های حاضر در یانگون می گویند که در آخرین روزهای اولین دوره ریاست آنگ سانگ سو کی ، ژنرال مینگ در سال 2016 از سربازی به سیاستمدار و شخصیت عمومی تبدیل شده است. ناظران بر این باورند که انتشار فعالیت های وی از طریق فیس بوک بخشی از این تلاش هاست. تا سال 2017 ، میلیون ها نفر قبل از بسته شدن حساب فیس بوک وی ، حساب او را دنبال می کردند. حساب فیس بوک وی پس از قساوت علیه مسلمانان روهینگیا بسته شد. وی با قانونی كه حاكم بر 25 درصد كرسی های پارلمان و قانونی است كه آنگ سانگ سوچی را به عنوان رئیس جمهور منع می كند ، سازش نكرد. شوهر آنگ سانگ سو کی خارجی است ، بنابراین رئیس جمهور نشد.

بعد از کودتای نظامی همه نگاه ها به ژنرال مین بود

پس از کودتای نظامی در میانمار ، اکنون همه نگاه ها به ژنرال مین معطوف شده است. حزب سوچی 396 كرسی از 476 كرسی در جرگه های پایین و بالا پارلمان را به دست آورد ، كه بسیار بیشتر از 322 كرسی تعلیق تغییرات قانون اساسی بود. بسیاری از پستهای مهم وزیر نیز برای انتصابات نظامی اختصاص یافته است. سوئی با نفوذترین رهبر کشور است و او پس از دهه ها مبارزه بدون خشونت علیه حاکمیت نظامی کشور به رهبر کشور تبدیل شده است. ارتش در میانمار به Tetmadaw معروف است. ارتش وی را به تقلب در هنگام انتخابات متهم کرد ، اگرچه هیچ مدرکی ارائه نکرد. کمیسیون انتخابات اتحادیه ایالتی کشور هفته گذشته ادعاهای ارتش را رد کرد.

[ad_2]