آخرین پرواز SJ182 اندونزی Sriwijaya Air از دست رفته است

ژانویه 9, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • یک هواپیمای مسافربری پس از پرواز از جاکارتا ، پایتخت ، اهدای هواپیما سقوط می کند
  • با پرواز بوئینگ 737 Srikijaya Air از جاکارتا به استان کالیمانتان غربی تماس قطع شد
  • بازداشت شدگان قتل 62 نفر از سرنشینان از جمله 12 خدمه وجود دارد

جاکارتا
دقایقی پس از پرواز داخلی از جاکارتا ، پایتخت اندونزی ، روز شنبه ، یک هواپیمای مسافربری Srivijay Air ارتباط خود را با کنترل کننده ترافیک هوایی قطع کرد. سرنشین 62 نفر بود. کارکنان این اطلاعات را ارائه دادند. وزیر حمل و نقل اندونزی ، بودی کاریا سومادی گفت که شماره پرواز “SJ182” در ساعت 2:36 بعد از ظهر یک ساعت تأخیر داشت. به وقت محلی که حدود چهار دقیقه بعد با رادار ارتباط برقرار نکرد. پیش از این ، خلبان برای رسیدن به ارتفاع 29000 فوت به کنترل کننده ترافیک هوایی نزدیک شد.

طبق گفته این شرکت هواپیمایی ، هواپیما از جاکارتا به پونتیاناک مرکز استان کالیمانتان غربی در جزیره بورنئو اندونزی در حال پرواز بود. مدت زمان این پرواز حدود 90 دقیقه بود. این هواپیما علاوه بر 50 مسافر 12 مسافر نیز داشت. همه شهروندان اندونزی هستند. وزیر گفت حدود دوازده کشتی از جمله چهار کشتی جنگی به عنوان بخشی از عملیات جستجو و نجات بین جزایر لانچانگ و لاکی جزایر جزیره هزار جزیره در شمال جاکارتا مستقر شدند.

هنوز ایده ای ندارید
بیشتر سفر از جاکارتا به پونتیاناک از دریای جاوه می گذرد. تاکنون اثری از هواپیمای گمشده پیدا نشده است. در همان زمان ، طبق رسانه های محلی ، ماهیگیران “هزار جزیره” بعد از ظهر شنبه برخی از قطعات فلز را که بخشی از هواپیما محسوب می شوند ، مشاهده کردند. معاون رئیس سازمان ملی جستجو و نجات بامبانگ سوریو آجی گفت که تیم نجات بقایای ادعا شده و مقداری لباس را از ماهیگیران جمع آوری کرده است که به کمیته ایمنی حمل و نقل ملی تحویل داده شد تا مشخص شود آیا این موارد مربوط به هواپیمای گمشده است ؟

پرواز اندونزی پس از برخاست ، عملیات جستجو ادامه دارد

صدای بلند مانند طوفان ، صدای بلند بلند
از سوی دیگر ، فرمانده یک کشتی که در عملیات نجات و جستجو فعالیت می کند ، گفت که ماهیگیران سیم و تکه های فلز را در آب پیدا کردند. وی گفت: “ماهیگیران به ما گفتند كه صدای بسیار بلندی مانند طوفان شنیدند و سپس این چیزها را گرفتند.” علاوه بر این ، رسانه های محلی ادعا می کنند که مقدار کمی روغن (سوخت) در نزدیکی همان مکانی که ماهیگیران این اقلام را برده اند ، پیدا شده است. ماهیگیر سلیحین از جزیره لانچانگ گفت که او و یکی از همراهانش صدای انفجار را در حدود 30 متری محل حضور خود شنیدند.

سونامی رخ داد ..
وی گفت: “ما فکر کردیم این بمب یا سونامی است زیرا پس از انفجار بزرگ موجهای زیادی را در اقیانوس دیدیم. باران شدیدی می بارید و هوا نیز بسیار بد بود ، بنابراین به وضوح دیدن اطراف دشوار بود. با این حال ، موجی را مشاهده کردیم که به دنبال صدای رعد و برق بلند و خراب شده است. بعداً از دیدن لاشه هواپیما و سوخت هواپیما در نزدیکی قایق ما شوکه شدیم. آجی گفت هیچ سیگنال رادیویی از هواپیما دریافت نشده است. این هواپیمایی 26 ساله بود.

بخوانید – سقوط هواپیمای گمشده اندونزی در دریا ، انتظار نمی رود 62 نفر زنده بمانند

بنابراین پرواز به تأخیر افتاد
وی گفت آژانس وی در حال تحقیق است که چرا هیچ سیگنالی از فرستنده اضطراری هواپیما برای تأیید سقوط یا عدم سقوط هواپیما دریافت نشده است. در همین حال ، جفرسون ایروین ، رئیس شرکت هواپیمایی سریویجی به خبرنگاران گفت که هواپیما برای پرواز کاملاً ایمن است. او ادعا می کند که در اوایل روز هواپیما به شهرهای پونتیاناک و پانگکل پنانگ پرواز کرده است. جفرسون همچنین گفت که هواپیما به دلیل بدی آب و هوا و نه نقص دیگر به تأخیر افتاده است.

مردم گریه می کنند
نزدیکان و دوستان مسافران در فرودگاه های جاکارتا و پونتیاناک گریه و دعا دیده می شدند. بوئینگ مستقر در شیکاگو در توییتر خود اعلام کرد که از این حادثه مطلع بوده و از نزدیک وضعیت را رصد می کند. وی همچنین گفت: ما در حال تلاش برای جمع آوری اطلاعات بیشتر هستیم. لازم به ذکر است که در اکتبر 2018 ، تنها چند دقیقه پس از پرواز از جاکارتا ، یک بوئینگ 737 مکس 8 Lion Air به جاوا جاوا سقوط کرد و منجر به کشته شدن 189 سرنشین شد. این هواپیما که روز شنبه مفقود شد ، مجهز به سیستم عملیاتی پرواز خودکار نبود ، که عامل اصلی سقوط هواپیمای Lion Air بود. Srivijay Air از جمله خدمات پروازهای اندونزی است که ده ها پرواز داخلی و خارجی را انجام می دهد.

[ad_2]