آخرین برگ برنده ترامپ نیز شکست خورده است ، در انتخابات سنای جورجیا ، کالی لوفلر ، چه اتفاقی خواهد افتاد – رافائل وارنوک در دور دوم انتخابات گرجستان کلی لوفلر را شکست داد ، دیوید پردو از جان اوسوف شکست خورد

ژانویه 6, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

کالی لوفلر ، متخصص دونالد ترامپ ، در انتخابات دو کرسی سنا در جورجیا ، حدود دو ماه پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، شکست خورد. کالی با اختلاف زیاد مغلوب رافائل وارنوک ، رهبر حزب دموکرات جو بایدن شد. در همین زمان ، اکنون تسلط حزب دموکرات بر سنای آمریکا (پارلمان) ، که تحت تأثیر جمهوری خواهان قرار دارد ، در حال حل است.

ترامپ همچنین مقام دوم گرجستان را از دست داد

در مقام دوم در جورجیا ، رهبر جمهوری خواهان دیوید پردو از جان اوسوف رهبر دموکرات ها شکست خورد. پس از آن پیروزی ، جو بایدن ، که اطمینان دارد ، قرار است 20 ژانویه در کاخ سفید سوگند یاد کند. پس از پیروزی هر دو نامزد دموکرات ، برخی از نمایندگان جمهوری خواه می خواهند آن را بر دونالد ترامپ شکست دهند.

حزب بایدن تسلط کامل بر سنا دارد

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب دموکرات مجبور شد هر دو کرسی جورجیا را بدست آورد تا کنترل کامل پارلمان یا سنا را بدست آورد. حزب وی در این کار موفق بود. در حالی که جمهوری خواهان فقط باید 1 مقام کسب می کردند. اکنون بایدن یا حزب او مجبور به شکست در پارلمان بر سر هیچ لایحه ای نخواهند بود.

ترامپ تلاش کرده است تا نتیجه انتخابات را تغییر دهد

روز شنبه صدای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به صدا درآمد و در آن صدای فشار در نتیجه انتخابات در جورجیا را به نفع خود شنید. آن تماس تلفنی ترامپ به شدت محکوم شد. مردم آن را تلاشی برای دستکاری غیرقانونی آرا توصیف کردند. رسانه های آمریکایی این صدا را با رسوایی واترگیت مقایسه کردند.

ترامپ به تقلب در انتخابات آمریکا متهم شد

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا بارها از شکست انتخاباتی خود ادعا کرد که شکست وی از جو بایدن بیشتر به دلیل بهم ریختگی آرا بوده است. دادخواست ترامپ توسط مقامات انتخابات ایالتی و فدرال و بسیاری از دادگاه ها رد شد. ترامپ در زمانی تماس تلفنی با وزیر امور خارجه و رهبر جمهوری خواه گرجستان برد روفنسپرگر برقرار کرد که برخی از متحدان وی در کنگره آمریکا تصمیم گرفتند با شهادت رسمی بایدن برای پیروزی مخالفت کنند.

[ad_2]