آخرین بروزرسانی کودتای نظامی میانمار: ارتش میانمار آنگ سان سوچی و دیگر رهبران NLD را دستگیر کرد – رهبر میانمار ، آونگ سونگ سو کی کی توسط ارتش بازداشت می شود ، از کودتای نظامی بیمناک است

فوریه 1, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • در میانمار ، ارتش رهبر این کشور سانگ سان سوچی و رئیس جمهور یو وینگ مینت را دستگیر کرد.
  • سخنگوی NLD مایو نونتس می گوید رئیس جمهور آنگ سانگ سوچی توسط ارتش بازداشت شده است
  • وی گفت: آنگ ​​سانگ سوچی و دیگر مقامات ارشد صبح زود “تربیت شدند”.

ناپیدو
در میانمار ، ارتش رهبر این کشور سانگ سان سوچی و رئیس جمهور یو وینگ مینت را دستگیر کرد. روز دوشنبه ، تلویزیون تحت کنترل ارتش گفت ارتش ارتش کشور را در اختیار گرفته و برای یک سال حالت فوق العاده اعلام کرده است. مدیر عامل سابق و معاون رئیس جمهور Mint Suey به عنوان رئیس اجرایی منصوب شده است. وی همچنین مقام رئیس ستاد ارتش را دریافت کرد. گفته می شود ارتش برای سرکوب هرگونه اعتراض در خیابانها مستقر شده و خطوط تلفن بسته شده است.

پیش از این ، مایو نونت سخنگوی NLD گفته بود كه رئیس جمهور آنگ سانگ سوچی و دیگر رهبران ارشد حزب پس از حملات صبح روز دوشنبه توسط ارتش بازداشت شده اند. وی گفت رئیس جمهور آنگ سانگ سوچی و دیگر رهبران صبح زود “دستگیر شدند”. مایو می ترسید که به زودی دستگیر شود.

اطلاعات ارائه شده به بایدن به آمریکا هشدار داد
در همین حال ، ایالات متحده نسبت به اقدامات ارتش میانمار ابراز نگرانی عمیق کرده است. سخنگوی ریاست جمهوری کاخ سفید ، جین پسکی گفت که ایالات متحده نگران گزارشاتی است که ارتش میانمار انتقال دموکراتیک این کشور را حکاکی کرده و آنگ سانگ سوچی را دستگیر کرده است. رئیس جمهور جو بایدن این حادثه را به رئیس جمهور جو بایدن اطلاع داد.

جین پسکی گفت ما به پشتیبانی خود از نیروهای دموکراتیک میانمار ادامه خواهیم داد و از ارتش می خواهیم همه بازداشت شدگان را آزاد کند. ایالات متحده با هر تلاشی برای تغییر نتیجه انتخابات یا جلوگیری از تغییر دموکراتیک مخالف است. وی هشدار داد که اگر اقدامات انجام شده امروز معکوس نشود ، ایالات متحده اقدامات قاطع را انجام خواهد داد. جین گفت ایالات متحده در کنار مردم میانمار است و کل اوضاع را زیر نظر دارد.

ارتشی در سراسر شهر یانگون مستقر شده بود
به دلیل ترس از کودتای نظامی ، از صبح روز دوشنبه خطوط تلفن در نپدو ، پایتخت ، قطع شده است. قرار بود امروز پارلمان پس از پیروزی چشمگیر NLD ، برنده جایزه صلح نوبل ، آنگ سانگ سو چی در انتخابات میانمار ، در میانمار نشست. ارتش هنوز هیچ توضیحی در مورد کودتا نداده است. یک شاهد عینی گفت که ارتش در سراسر شهر یانگون مستقر شده است. تلویزیون دولتی گفت که به دلایل فنی نمی تواند پخش کند.

پیش از این و در میان گزارش های مربوط به توطئه کودتا در میانمار ، ارتش این کشور روز یکشنبه اعلام کرد که از قانون اساسی دفاع کرده و آن را رعایت می کند و طبق قانون کار خواهد کرد. ارتش با این بیانیه احتمال کودتای نظامی را رد کرد. میانمار در سال 1962 سرنگون شد و پس از آن ارتش 49 سال حکومت کرد.

“بیان اشتباه”
در واقع ، آنتونیو گوتاراس ، دبیرکل سازمان ملل و سفیران غربی در میانمار نگرانی های خود را در مورد این موضوع ابراز داشتند. ارتش تاتپاداو این کشور سپس گفت كه اظهارات فرمانده كل آن ، سرلشكر مین آنگ لینگ ، نادرست ارائه شده است. ارتش گفت: “تاتپادو از قانون اساسی 2008 دفاع کرده و مطابق قانون کار خواهد کرد. برخی از سازمان ها و رسانه ها آنچه را که می خواستند پذیرفتند و نوشتند که تاتپادو قانون اساسی را لغو خواهد کرد.

“به خواسته های مردم احترام بگذارید”
حزب حاکم لیگ ملی برای دموکراسی (NLD) آنگ سان سوچی بیانیه نظامی را “خلوص مناسب” توصیف کرد. مایو نیوت سخنگوی NLD گفت: “حزب می خواست ارتش سازمانی باشد که خواسته های مردم را برای انتخابات بپذیرد.” این حزب در انتخابات نوامبر پیروزی چشمگیری به دست آورد. قانون اساسی میانمار 25٪ کرسی های پارلمان و سه وزارتخانه را به ارتش اختصاص می دهد.

هشدار برای خاتمه قانون اساسی
پیش از جلسه جدید پارلمان ، ارتش هشدار داد که اگر در مورد شکایت تقلب در آرا اقدامی انجام نشود ، ارتش “اقدام” خواهد کرد. در حقیقت ، تنش های سیاسی این هفته بالا گرفت که سخنگوی ارتش از رد کودتا خودداری کرد. در همان زمان ، فرمانده کل قوا حتی گفته بود که اگر قانون اساسی رعایت نشود ، این قانون پس گرفته می شود. او همچنین به حوادث قبلی با این اشاره کرد. در همان زمان ، ارتش توضیح داد که فرمانده کل می خواهد معنای قانون اساسی را توضیح دهد.

تظاهرات در سراسر کشور

تظاهرات حمایت از ارتش در میان جنجال در چندین شهر بزرگ کشور برگزار شد. روز شنبه 200 نفر با پشتیبانی از ارتش با پرچم در یانگون ، پایتخت مالی کشور ، راهپیمایی کردند. مردم همچنین با مداخله خارجی در کشور مخالف هستند. در همین زمان ، کمیسیون انتخابات میانمار روز پنجشنبه ادعاهای ارتش را رد کرد و گفت هیچ خطایی در جعل آرا پیدا نشده است.

[ad_2]