آخرین اخبار زلزله در اندونزی: زمین لرزه شدید باعث لغزش خانه ها شد بسیاری از کشته ها – زلزله ای ویرانگر در اندونزی رخ داد ، حداقل 15 نفر کشته و 600 نفر زخمی شدند

ژانویه 15, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • حداقل 15 نفر در زلزله در جزیره سولاوسی در اندونزی جان خود را از دست داده اند
  • هزاران نفر در تاریکی شب به دلیل زلزله پس از رانش زمین مجبور به ترک خانه شدند
  • دست کم 600 نفر در زلزله و رانش زمین در اندونزی زخمی شدند

جاکارتا
دست کم 15 نفر در زمین لرزه ای قدرتمند که پس از نیمه شب در جزیره سولاوسی در جنوب شرقی آسیا واقع در اندونزی رخ داد ، کشته شدند. هزاران نفر در تاریکی شب به دلیل رانش زمین در پی زلزله مجبور به ترک خانه های خود شدند. در اثر زمین لرزه و رانش زمین حداقل 600 نفر زخمی شدند. اعتقاد بر این است که تعداد کشته شدگان ممکن است افزایش یابد. شدت این زمین لرزه 6.2 ریشتر اندازه گیری شد.

مقامات اندونزی گفته اند که حداقل 15 نفر کشته و 600 نفر دیگر زخمی شده اند. آنها گفتند که از مناطق آسیب دیده اطلاعات دریافت می کنند. پیش بینی می شود تعداد کشته شدگان افزایش یابد. ویدئویی که توسط آژانس ملی مقابله با حوادث منتشر شده ، دختری را نشان می دهد که در زیر آوار خانه ای گدایی کرده و درخواست کمک می کند. این دختر همچنین گفت که مادرش زنده است ، اما نمی تواند بیرون بیاید.

بیماران در چادرهای موقت اورژانس به خارج منتقل می شدند
امدادگران به او گفتند که او تمام تلاش خود را می کند تا به او کمک کند. طبق کانال های تلویزیونی ، زمین لرزه به بخشی از بیمارستان آسیب رسانده و بیماران به چادرهای موقت خارج منتقل شده اند. سازمان زمین شناسی ایالات متحده اعلام کرد حدود 2000 نفر در چندین پناهگاه موقت اسکان داده شده اند. وی گفت: شدت زمین لرزه در ساعات اولیه جمعه 6.2 ریشتر بوده است.

مرکز زمین لرزه در عمق 18 کیلومتری منطقه ماموزو در استان سولاوسی غربی بود. روز پنجشنبه زمین لرزه ای به بزرگی 5.9 ریشتر دریا را در همان منطقه لرزاند. آژانس مدیریت حوادث اندونزی گفت که 8 نفر پس از سقوط در خانه ها و ساختمان ها جان خود را از دست داده اند. فقط 600 نفر در منطقه مجانه زخمی شدند. گفته می شود که 300 خانه در آنجا تخریب شده و 15000 نفر باید در پناهگاه ها اسکان داده شوند.

[ad_2]