آتش بس طالبان در افغانستان در حال پایان است: آتش بس با طالبان در افغانستان پایان می یابد ، ترس از بازی خونین دوباره

می 16, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

نکات برجسته:

  • آتش بس بین دولت افغانستان و طالبان پایان یافته است
  • هر چند از هر دو طرف خواسته شد تا مذاکرات صلح را از سر بگیرند
  • در طی این سه روز ، حملات خشونت آمیزی روی داد که گروه اسرائیلی مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

کابل
آتش بس سه روزه در این کشور روز یکشنبه در میان خواستار از سرگیری مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و طالبان پایان یافت. با این حال ، در طی این سه روز حملات خشونت آمیزی نیز صورت گرفت که گروه دولت اسلامی برخی از آنها را ادعا کرد. پس از پایان آتش بس ، یکبار دیگر خطر یک بازی خونین در کشور پدیدار شد.

سهیل شاهین سخنگوی سیاسی طالبان گفت که شنبه ملاقات کوتاهی بین دولت افغانستان و طالبان در قطر برگزار شد. در آن ، وی بار دیگر بر تعهد خود برای یافتن راهی برای پایان دادن به جنگ به طور مسالمت آمیز تأکید کرد و خواستار از سرگیری گفتگوهای معلق شد. با شروع عقب نشینی نیروهای آمریکایی و ناتو به افغانستان پس از 20 سال جنگ ، حوادث خشونت بار افزایش یافت.

در انفجار یک مسجد 12 نفر کشته شدند
ایالات متحده برای از سرگیری گفتگوهای افغانستان و طالبان تحت فشار است. طالبان و دولت افغانستان پس از عید سعید فطر آتش بس سه روزه اعلام کردند ، اما خشونت ها در این دوره ادامه داشت. در انفجار یک مسجد در نماز جمعه در شمال کابل افغانستان 12 نفر کشته و 15 نفر زخمی شدند.

در این حمله امام مفتی نعیمان مسجد نیز کشته شد. تاکنون هیچ کس مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. پیش از این ، ارتش اسرائیل مسئولیت حملاتی را که آخر هفته آخر چندین نیروگاه برق را هدف قرار داده بود ، بر عهده گرفت. در نتیجه این حملات ، برق در 9 استان از جمله کابل قطع شد. تاکنون صدها نفر در آخرین خشونت ها جان خود را از دست داده اند.

[ad_2]