آتشفشان یلوستون: USGS از آبفشان بخار آبشار آتشفشان یلوستون با سرعت رکوردی رونمایی کرد

ژانویه 12, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

یلوستون ، یکی از خطرناک ترین آتشفشان های جهان ، طی دو سال گذشته “ابرهای عظیم بخار” تولید کرده است. این آتشفشان فوق طبیعی که در ایالت وایومینگ آمریکا واقع شده است ، بالاترین سوراخ آب گرم را دارد. در نتیجه ، آب گرم و بخار دائماً در حال افزایش است. براساس سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) ، این حفره از مارس 2018 بسیار فعال شده است. در نتیجه ، ابرهای ترس در ذهن مردم محلی ریخته می شود. ویرانی که این آتشفشان می تواند به وجود آورد را می توان از این واقعیت تخمین زد که اگر فوران در یلوستون اتفاق بیفتد ، 90 هزار آمریکایی فوراً می میرند. نه تنها این ، کل زمین با ابر عظیمی از خاکستر پوشیده خواهد شد. بیایید کل موضوع را بدانیم …

از سال 2018 تا 2020 ، 128 انفجار بزرگ در دهانه دهانه رخ داده است.

2018-2020-128-

USGS گفت این رکورد از مارس 2018 به سرعت آب گرم و بخار میریزد. این دریچه ، واقع در پارک ملی یلوستون ، بلندترین دهانه جهان است. USGS سندی منتشر کرده است که دلیل نیکل بودن این آب گرم را توضیح می دهد. کارشناسان USGS ، که این آتشفشان را مشاهده می کنند ، گفتند که از مارس 2018 تا 2020 128 انفجار بزرگ در این فوران رخ داده است. کارشناسان Vulcan نوشته اند که دیدن آن شاید خیلی جذاب نباشد ، اما برای قایق رودخانه ای ارتفاع باورنکردنی دارد. این منبع آب گرم اغلب تا ارتفاع 380 فوت باعث تولید آب و بخار می شود. این انفجار پس از چند هفته یا گاهی بعد از مدتها در آبهای یلوستون رخ می دهد. پیش از این ، بین سال های 1985 و 2017 ، فقط 15 بار منفجر شد.

انفجار در بالاترین منبع آب

دانشمندان USGS این انفجار اخیر را از نزدیک دنبال می کنند. مقامات آمریکایی در گزارش خود اعلام کردند که این انفجار ناشی از تغییر فشار روی سطح زمین است که با تجمع آب در داخل زمین ارتباط دارد. در همین حال ، دانشمندان به دنیا اطمینان داده اند که انفجار در بالاترین منبع آب به معنای منفجر شدن آتشفشان یلوستون نیست. پیش از این افرادی که از پارک یلوستون بازدید می کردند از دیدن این ابر بخار مضطرب بودند. وی گفت که به دلیل انفجار ناگهانی در این منبع آب قایق هنوز به طور دقیق مشخص نیست. چنین انفجارهایی ممکن است گاه مهلک باشد. در دسامبر 2019 ، 22 نفر در انفجار جزایر سفید در نیوزیلند جان خود را از دست دادند.

یلوستون در 6 میلیون سال گذشته خاموش بوده است

-6-

آتشفشان یلوستون ، واقع در وایومینگ ، در 6 میلیون سال گذشته ساکت بوده است ، اما دانشمندان می ترسند که این “هیولای” خوابیده بیدار شود و باعث هرج و مرج شود. وی گفت: اگر آتشفشان یلوستون فوران کند ، هرج و مرج در سراسر جهان گسترش می یابد. به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی اکسپرس ، دانشمندان ادعا می کنند که یلوستون میلیونها سال زیر آتشفشان تحت فشار بوده است. وی گفت اگر گرمای زیر آتشفشان ادامه یابد ، آتشفشان شروع به جوشیدن می کند و سنگهای داخل زمین شروع به ذوب شدن می کنند. اگر گرما از هسته زمین افزایش یابد ، مخلوطی از ماگما ، سنگ ، بخار ، دی اکسید کربن و گازهای دیگر تشکیل می شود. سپس آدامس در زمین شکل می گیرد و زمین طغیان می کند که قابل مشاهده خواهد بود. به نظر می رسد در شرف ترکیدن است.

فوران آتشفشان در یلو استون باعث “فاجعه” در جهان خواهد شد

دانشمندان می گویند اگر آتشفشان سنگ زرد فوران کند ، هولوکاست فرا می رسد و بلافاصله 90 هزار نفر کشته می شوند. وی گفت: مرگ 90 هزار نفر فقط آغاز کار است. سپس طوفانی از ویرانی فرا خواهد رسید. ماگما در سه کیلومتر ماگما در زمین و در مساحت 1600 کیلومتری گسترش می یابد. این بدان معناست که نجاتگران نیز برای رسیدن به محل انفجار باید بجنگند. این امر زندگی افراد بیشتری را به خطر می اندازد. نه تنها این ، خاکستر ساطع شده از آتشفشان تمام مسیرهای فرود را بسته خواهد کرد. خاکستر و گاز کل جو را پر می کند و هواپیماها قادر به پرواز نیستند. این شبیه همان اتفاقی است که در ایسلند هنگام فوران آتشفشان در سال 2010 رخ داده است.

انفجار در آتشفشان ها منجر به “سرمای هسته ای” در زمین خواهد شد

پس از فوران آتشفشان یلوستون “سرماخوردگی هسته ای” روی زمین وجود خواهد داشت. انجماد هسته ای شرایطی است که در آن خاکستر و بقایای بیش از حد به جو زمین وارد می شود. این باعث تغییر آب و هوای زمین خواهد شد ، زیرا فوران آتشفشان باعث می شود که رنگ اکسید گوگرد در مقیاس بسیار وسیعی به جو برسد. این یک آئروسل گوگرد تولید می کند و باعث تابش نور خورشید و جذب آن در داخل می شود. این امر باعث کاهش شدید دمای زمین می شود. این امر باعث افزایش محصولات نمی شود و در نهایت منجر به گرسنگی جهانی خواهد شد. دانشمندان گفتند حسن این است که احتمال فوران آتشفشان در یلوستون بسیار کم و عملاً غیرممکن است.

[ad_2]