آتشفشان ایتنا فوران می کند: آتشفشان فعال ایتالیایی ایتنا پس از زلزله که گدازه و خاکستر بیرون می زند فوران می کند

ژانویه 29, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

هزاران سال است که آتشفشان کوه آتنا دوباره فوران کرده است. آتش او آسمان را قرمز کرد و گدازه ها بسیار دور ریختند و خاکسترها به همه جا پخش شدند. مقامات ایتالیایی مجبور شدند شورایی برای خاکسترها صادر کنند. در عکس ها و فیلم های این حادثه ، دود ساطع شده از این آتشفشان نشان دهنده جدی بودن آن است. در حال حاضر ، هیچ کس به این دلیل از خطر نمی ترسد.

ترسناک و جذاب!

چند روز پیش ، رویترز ویدئویی را به اشتراک گذاشت که در آن آتش سوزی ناشی از آتشفشان در کوه اتنا شبانه ویرانگر بود. در آرامش شبانه ، رعد و برق بسیار ترسناک به نظر می رسید. به دلیل چندین زمین لرزه ، اتنا به طور مداوم منفجر می شود. یکی از دهانه های آن کاملاً شکسته و از دو قسمت پاره شده است. تسکین این است که گدازه در مکانی جریان می یابد که جمعیتی در آن وجود ندارد. بنابراین ، خطری برای کسی وجود ندارد.

“آتش بازی” ، آتشفشانی در حال فوران

کوه اتنا یک آتشفشان فعال است که در ساحل سیسیل واقع شده است. این آتشفشان برای اولین بار در 6000 سال قبل از میلاد منفجر شد و هزاران سال است که در حال سوختن است و به فعال ترین آتشفشان در اروپا تبدیل شده است. امروزه نیز به یکی از جاذبه های گردشگران تبدیل شده است. گدازه قرمز مایل به قرمز که از آن خارج می شود ، در تاریکی شب که مردم از دور برای آن می آیند ، بسیار جذاب است. حتی آخرین عکس های به اشتراک گذاشته شده در شبکه های اجتماعی به عنوان “آتش بازی” توصیف شده است.

دو پاره شد

بقایایی که پس از فوران آتشفشان جمع می شود ، ارتفاع کوه اتنا را افزایش می دهد و با کاهش لبه دهانه کاهش می یابد. گفته می شود که او قد خود را 170 فوت کاهش داده است. در دهه های اخیر ، او فعالیت بیشتری نسبت به قبل داشته است. آنچه خاص است این است که گدازه آن به آرامی جریان می یابد. در سال 1971 ، به دلیل انفجار آن ، بسیاری از روستاها تهدید شدند. بسیاری از باغات و باغ های انگور به خاکستر تبدیل شده و خاکستر و گرما محصولات را می سوزاند.

گدازه روان

آتشفشان ها در ایتالیا توسط صفحات تکتونیکی اوراسیا و آفریقا تشکیل شده اند. این دو در فاصله کمی از جنوب قرار دارند که باعث فعال شدن آتشفشان های ایتالیا می شود. آنچه خاص است این است که آتشفشان های فعال در اروپا فقط در ایتالیا یافت می شوند. آنها به دلیل فشرده سازی و ذوب شدن یک صفحه در زیر صفحه دیگر تولید می شوند. علاوه بر اتنا ، وزوو و استرومبالی نیز شناخته شده اند.

گدازه اتنا را ترک می کند …

[ad_2]