آب روی زمین: شهاب سنگ ها میلیاردها سال پیش آب زمین را تأمین می کردند – کره زمین از کجا آمده است؟

ژانویه 12, 2021 By CIds35 0

[ad_1]

حدود 71 درصد کره زمین پر از آب است و 96.5 درصد آب آن در دریا وجود دارد. جایی که این مقدار زیاد آب از روی زمین می آید برای انسان ها یک رمز و راز برای هزاران سال است. در این باره اختلافات زیادی بین دانشمندان وجود دارد. پرده از این ماه دیگر قابل مشاهده است. یک مطالعه جدید نشان داده است که سقوط شهاب سنگها به زمین آب را به اینجا آورده است. این مطالعه جدید توسط دانشمندان بر اساس مطالعه بسیاری از شهاب سنگهایی است که میلیاردها سال پیش سقوط کرده اند. در بسیاری از این شهاب سنگ های قدیمی آب پیدا شده است. بیایید همه چیز را در مورد این مطالعه جدید آب بدانیم ….

شهاب سنگ های کندریت کربن کشف شده اند

در طول سال ها ، بسیاری از دانشمندان معتقد بودند که آب از طریق شهاب سنگ ها به زمین می آید. در آن زمان ، زمین بخشی از یک بدن نجومی عظیم بود. با این حال ، این دانشمندان نتوانستند ادعای خود را ثابت کنند ، زیرا شهاب سنگ های مورد مطالعه در زمین میلیاردها سال پیش سقوط کردند. در نتیجه ، هیچ آبی درون این شهاب سنگ ها پیدا نشد. به نظر می رسد ادعاهای این دانشمندان اکنون کاملاً موجه است. یک مطالعه جدید در مورد شهاب سنگ های کندریت کربن که در قرن گذشته سقوط کرده است ، دانشمندان را راضی نمی کند. این شهاب سنگ های باستانی حدود 4.5 میلیارد سال پیش تشکیل شده اند و در این مدت منظومه شمسی تکامل یافته است. در آن زمان ، این شهاب سنگ ها بخشی از یک سیارک عظیم بودند.

توزیع آب نشان داده شده توسط اورانیوم و توریم

این مطالعه جدید توزیع اورانیوم و توریم در شهاب سنگ ها را بررسی می کند. در حالی که اورانیوم در آب محلول است ، توریم توانایی این کار را ندارد. بنابراین ، اگر روی این شهاب سنگ ها آب وجود داشت ، شواهد این امر در محلول اورانیوم و توریم یافت می شد. در مطالعات منتشر شده در مجله Science ، نه شهاب سنگ مورد مطالعه قرار گرفته است. در این مدت ، محققان اطلاعاتی را که به دنبال آن بودند دریافت کردند. با این حال ، طول عمر این دو عنصر کوتاه است ، بنابراین ورود آب به این سنگها باید در چند میلیارد سال گذشته اتفاق افتاده باشد. در این مقاله تحقیقاتی آمده است: “تصور می شود که شهاب سنگ های کندریتیک کربن یک قسمت شکسته از بدن والدین آنها است که به قسمت بیرونی منظومه شمسی می رود.

تحقیق در مورد سیارک ها اسرار بیشتری را در آینده فاش می کند

در این مقاله تحقیقاتی که در مجله Science منتشر شده است ، آمده است: “شواهدی از واکنش با آب مایع در داخل این شهاب سنگ ها وجود دارد که تصور می شود میلیاردها سال پیش از بین رفته یا کاملاً یخ زده اند. از آنجا که بسیاری از ایزوتوپهای رادیواکتیو به دلیل کوتاه مدت از بین رفته اند ، میلیون ها سال است که شهاب سنگ ها باید با آب تماس بگیرند. این تیم گفت که نه تنها آب به تاریخ باستان زمین وارد شده است ، بلکه به طور مداوم در حال آمدن است. آنها معتقدند که می توان از این ایده برای آزمایش نمونه هایی از سیارک ها که روی زمین می افتند استفاده کرد. آژانس فضایی ژاپن اخیراً با جمع آوری نمونه هایی از سیارک ریوگو ، حادثه مشابهی را انجام داده است. این نمونه های گرانبها اکنون در دست بررسی است.

ژاپن 300 میلیون کیلومتر “طلای سیاه” سفارش داده است

-30-

آژانس فضایی ژاپن JAXA درخواست نمونه هایی از سیارک ریوگو را داده است که در فضای بینهایت حدود 300 میلیون کیلومتری زمین می چرخد. نمونه های سیارک ها کاملاً زغال سنگ سیاه به نظر می رسند. این نمونه ها سال گذشته توسط فضاپیمای ژاپنی Hayabusa 2 جمع آوری شده بود. کارشناسان ژاپنی می گویند ضخامت نمونه های سیارک ریوگو 0.4 اینچ و جامد است. پروفسور ژاپنی Usui گفت که هر دو مجموعه نمونه از سیارک سختی متفاوت سنگ زیر خاک روی سطح ریوگو را نشان می دهد. وی گفت همچنین این احتمال وجود دارد که این وسیله نقلیه برای بار دوم در محلی قرار گیرد که زیر سطح آن سنگ سخت وجود داشته باشد. ریوگو نام ژاپنی به معنی “کاخ اژدها” است. ریوگو سیارکی است که بسیار نزدیک به زمین است. اندازه آن حدود 1 کیلومتر است. فاصله ریگا از زمین حدود 300 میلیون کیلومتر است. اکنون عملیات علمی برای مشاهده این نمونه های گرانبها انجام می شود و زمین و ماه با کمک ابزار علمی رصد می شوند.

[ad_2]